Այս պահին «Դիմադրություն» շարժումը երթով գնում է դատախազություն. Ուղիղ 05/12/2022   16:55  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Դիմադրություն» շարժումն այս պահին երթով  շարժվում ենՀայաստանի գլխավոր դատախազություն՝ սատարելու զոհված զինվորների ծնողներին։
Շարժման անդամներից Արամ Վարդևանյանը Ֆրանսիայի հրապարակում հայտարարեց, որ ծնողները հավաքվում են դատախազության առջև, որպեսզի պահանջեն ձերբակալել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին․
«Մենք նույնպես կգնանք դատախազության մոտ նրանց աջակցելու, քանի որ նրանց պայքարն արդար է»,– ասաց Վարդևանյանը։
16:48 12/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՓողոց փակելու համար հադրութցի տղամարդուն կալանավորել են մշտական բնակության վայր չունենալու համար, որից զրկվել է պատերազմի հետեւանքով. Կալանավորման որոշման դեմ բողոք է ներկայացվել
15:53 12/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՔաղաքացիների ուղղությամբ շիշ նետած ոստիկանի նկատմամբ ծառայողական քննություն է նշանակվել
12:25 12/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱվտոերթ՝ Երևանում.քաղաքացիները շարունակում են պահանջել Փաշինյանի հրաժարականը. Ուղիղ
11:49 12/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍ«Դիմադրության» շարժման իրազեկման երթը՝ Երևանում (տեսանյութ)
11:03 12/05/2022  |  ՄեկնաբանությունԴատավորը կատարեց քաղաքական պատվեր՝ կալանավորելով 2 պատերազմների մասնակից Արսեն Մարտոյանին. փաստաբան
10:28 12/05/2022  |  ՄամուլՔաղաքապետարանի աշխատողները պատուհաններից հետեւում էին ակցիային. «Հրապարակ»

Участники Движения сопротивления проводят шествие к зданию прокуратуры Армении(Прямое включение) 05/12/2022 17:16 | Лента новостей
Участники Движения сопротивления, добивающиеся отставки премьер-министра Армении Никола Пашиняна, в эти минуты направляются к зданию Генпрокуратуры, чтобы поддержать родителей погибших военнослужащих.
Член Движения сопротивления Арам Вардеванян на площади Франции заявил, что родители собираются у здания прокуратуры, чтобы потребовать ареста премьер-министра Никола Пашиняна.
"Мы тоже отправимся к зданию прокуратуры, чтобы поддержать их, потому что их борьба справедливая", - заявил Вардеванян.