Բռնության կիրառմամբ առևանգել են դաշնակցական երիտասարդ Պետո Սարոյանին. Գալստյան 05/11/2022   10:20  |  ԼՐԱՀՈՍ
2022թ. մայիսի 10-ին՝ ժամը 23:30-ի սահմաններում թվով 6 անձինք Տիգրան Մեծի պողոտայի «Երևան Սիթի» սուպերմարկետի մոտից բռնության կիրառմամբ առևանգել են դաշնակցական երիտասարդ Պետո Սարոյանին։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է փաստաբան Բենիկ Գալստյանը:
«Առավել քան վստահ եմ, որ նրանք իրավապահ համակարգի աշխատակիցներ չեն։
Ասեմ ինչու.
Պետոյի մասով 10.05.2022թ. Ժամը 16:00-ից մինչև ժամը 20:00-ն ընկած ժամանակահատվածում ըստ հերթականության հեռախոսազրույցներ եմ ունեցել՝
-ՀՀ ՔԿ Շիրակի ՄՔՎ քննիչ Խորեն Նազարյանի հետ, ով հայտնել է, որ տվյալ պահին խիստ զբաղված է, Պետոյին հարցաքննության կկանչի մոտակա օրերս՝ ինձ հետ նախապես հեռախոսակապ հաստատելու միջոցով։
-Խոսել եմ ՀՀ ոստիկանության Շիրակի ՄՎ հերթապահ մասի հերթապահի, ինչպես նաև օպերլիազորներից մեկի հետ, ովքեր հավաստիացրել են, որ որևէ խնդիր չկա։
Այժմ վերը նշված հանցագործության ականատեսներից մեկի հետ գնում ենք ոստիկանության Կենտրոնականի բաժին՝ հանցագործության մասին հաղորդում տալու համար»,- նշել է Գալստյանը։
21:52 10/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԻնչ է տեղի ունեցել իրականում Գյումրիում. մասնակիցը պատմել է իրականությունն ու գնացել ոստիկանություն (տեսանյութ)
21:34 10/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱլիևն օգնության է հասնում Նիկոլ Փաշինյանին ու հաշիվ ներկայացնում ՀՀ–ին․ Թևանյան
21:21 10/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՄԻՊ-ի մշտադիտարկումների արդյունքում Ոստիկանության բաժանմունքներում արձանագրվել են մի շարք խախտումներ
20:09 10/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՖրանսիայի հրապարակից սկսվեց ավանդական դարձած երթը. Այս անգամ այն կանցնի Սարյան փողոցով
19:39 10/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՎաղվա Հայաստանում Նիկոլի որևէ հանցակցություն անպատիժ չի մնալու.Աննա Մկրտչյան

Неизвестные похитили молодого дашнакцакана Пето Сарояна - адвокат 05/11/2022   10:51  |  Лента новостей
Шестеро человек с применением насилия похитили представителя молодежного крыла АРФ “Дашнакцутюн” Пето Сарояна. Об этом сообщил адвокат Беник Галстян на своей странице в Facebook. Он уточнил, что Сарояна похитили с территории близ супермаркета “Ереван сити” на проспекте Тиграна Меца около 23:30 10 мая с.г..
“Более чем уверен, они не являются сотрудниками правоохранительной системы. Объясню почему: в промежутке между 16:00 и 20:00 я по очереди переговорил по телефону со следователем СУ полиции по Ширакской области Хореном Назаряном, который заявил, что в данный момент он очень занят и вызовет Пето на допрос в ближайшие дни и  предварительно свяжется со мной по телефону. Я говорил с  дежурным дежурной части управления полиции по Ширакской области, а также с одним из оперуполномоченных, которые заверили в отсутствии каких-либо проблем. Теперь вместе с одним из очевидцев вышеупомянутого преступления направляемся в центральный отдел полиции, чтобы подать заявление о преступлении”, - сообщил Галстян.