ԱԱԾ-ն փորձում է նույն գործով արդեն չորրորդ անգամ կալանավորել Գերասիմ Վարդանյանին 05/11/2022 12:46 | Մեկնաբանություն
ՀՅԴ անդամ Գերասիմ Վարդանյանին կրկին կալանավորելու վերաբերյալ միջնորդություն է ներկայացվել՝ նույն գործով չորրորդ անգամ: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է փաստաբան Բենիկ Գալստյանը:
« Ինչպես հայտնել էի՝ 2022թ. մայիսի 4-ին ՀՀ ԱԱԾ քննչական դեպարտամենտի ՀԿԳ ավագ քննիչ Սուրեն Նավոյանը որոշել էր Գերասիմ Վարդանյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց սահմանել 60.000.000 ՀՀ դրամ գրավը, որը մենք չվճարեցինք շատ պարզ պատճառով՝ այդքան փող չունեինք։
Արդեն այսօր Գերասիմի հետ հերթական անգամ այցելեցինք ՀՀ ԱԱԾ։
Մեզ ծանոթացրեցին Գերասիմ Վարդանյանին կալանավորելու վերաբերյալ միջնորդությանը, ՈՒՇԱԴՐՈՒԹՅՈՒՆ՝ նույն գործով արդեն ՉՈՐՐՈՐԴ միջնորդությանը»,- գրել է Գալստյանը:

СНБ Армении в четвертый раз пытается арестовать Герасима Варданяна по тому же делу 05/11/2022 12:55 | Комментарий
Ходатайство об аресте члена АРФ "Дашнакцутюн" Герасима Варданяна подано в четвертый раз, сообщил адвокат Беник Галстян.
"Как я уже сообщал, 4 мая старший следователь по особо важным делам следственного департамента СНБ РА Сурен Навоян принял решение определить Герасиму Варданяну меру пресечения в виде залога в размере 60 млн. драмов, который мы не внесли по той простой причине, что таких денег у нас нет", - написал Галстян.
Адвокат сообщил, что он и Герасим сегодня в очередной раз побывали в СНБ.
"Нас ознакомили с ходатайством об аресте Герасима Варданяна", - написал адвокат, обратив внимание граждан на то, что это уже четвертое ходатайство по тому же делу.