Ոստիկանությունը ապօրինի և անհամաչափ ուժի կիրառմամաբ բերման է ենթարկել 100-ից ավելի ակցիայի մասնակիցների․ Սաղաթելյան 05/10/2022 15:16 | ԼՐԱՀՈՍ
Խաղաղ անհնազանդության ակցիաների ընթացքում՝ Ոստիկանությունը ապօրինի և անհամաչափ ուժի կիրառմամաբ բերման է ենթարկել 100-ից ավելի ակցիայի մասնակիցների։ Այս մասին հայտնում էթ Իշխան Սաղաթելյանը։
«Այս պահին Երևանում շարունակվում են 4 սկզբնակետերից մեկնարկած Դիմադրության երթերը։
Խաղաղ անհնազանդության ակցիաներ իրականացնելով երթերը շարժվում են դեպի Ֆրանսիայի հրապարակ։
Խաղաղ անհնազանդության ակցիաների ընթացքում՝ Ոստիկանությունը ապօրինի և անհամաչափ ուժի կիրառմամաբ բերման է ենթարկել 100-ից ավելի ակցիայի մասնակիցների։ Բերման ենթարկված մեր քաղաքացիների գործը շարունակում են երթերին անդադար միացող մեր արժանապատիվ քաղաքացիները։ Մենք երեկ հայտարարել ենք, որ երկիրը չի գործելու իր բնականոն հունով այնքան ժամանակ, քանի Նիկոլ Փաշինյանը չի ներկայացրել հրաժարական։

Полиция незаконно и с применением несоразмерной силы подвергла приводу более 100 участников акции неповиновения - Сагателян 05/10/2022 16:21 | Лента новостей
Полиция незаконно и с применением несоразмерной силы подвергла приводу более 100 участников мирной акции неповиновения. Об этом сообщает вице-спикер парламента Армении Ишхан Сагателян.
“В эти минуты в Ереване продолжаются шествия Движения сопротивления по четырем направлениям. Участники шествия направляются на площадь Франции. Дело задержанных граждан продолжают наши достойные соотечественники. Мы вчера заявили, что страна не будет функционировать в штатном режиме до тех пор, пока Никол Пашинян не подаст в отставку. Встретимся на площади Франции в 19:00”, - написал Сагателян на своей странице в Facebook.