Իշխան Սաղաթելյանի գլխավորած քայլերթը փակեց Պարույր Սևակ-Ռուբինյան փողոցների խաչմերուկը. ոստիկանները բռնի ուժով փորձեցին բերման ենթարկել քաղաքացիներին.լարված իրավիճակ՝Զեյթունում (տեսանյութ) 05/10/2022 13:29 | ԼՐԱՀՈՍ
«Դիմադրության» շարժման քայլերթի ժամանակ Քանաքեռ- Զեյթունում իրավիճակը լարվեց:
«Դիմադրության» շարժման անդամները Քանաքեռ Զեյթունում փակել են Պարույր Սևակ-Ռուբինյան փողոցների խաչմերուկը և նստեցին գետնին: Մեծ թվով ոստիկանները մոտեցան խաչմերուկում նստած ցուցարարներին և ծայրահեղ բռնի ուժով փորձեցին բացել ճանապարհը, բերման ենթարկել քաղաքացիներին: Ոստիկանները ուժ գործադրեցին նաև ընդդիմադիր պատգամավորների նկատմամբ:

Стычки начались между полицейскими и участниками шествия, перекрывшими один из оживленных перекрестков в Ереване 05/10/2022   13:43  |  Лента новостей
Обстановка в ереванском районе Канакер-Зейтун, куда дошли участники шествия во главе с вице-спикером парламента Армении Ишханом Сагателяном, накалилась.
Члены Движения сопротивления сели на проезжую часть дороги и перекрыли перекресток улиц Паруйр Севака и Рубиняна.  Крупные силы полиции стянуты к месту событий. Полицейские попытались силой оттеснить протестующих с проезжей части дороги и подвергнуть их приводу. Полицейские применили также силу к оппозиционным депутатам.