Ոստիկանական ռեպրեսիաներն օր օրի առավել ցինիկ և բիրտ են դառնում. Սեւ բերետավորն ապտակել, ապա թքել է բերման ենթարկվող խաղաղ ակցիայի մասնակցի վրա (տեսանյութ) 05/10/2022 17:39 | ԼՐԱՀՈՍ
Ոստիկանության ծառայողների կողմից խաղաղ ակցիայի մասնակիցների նկատմամբ գործադրվող անհամաչափ ուժի կիրառումն օր օրի առավել ցինիկ և բիրտ դրսևորումներ է ստանում։ Դրա վկայությունն այսօր իրականացված խաղաղ ակցիաների ընթացքում ոստիկանների հերթական ոչ իրավաչափ գործողություններն են՝ ակցիայի մասնակիցներին բերման ենթարկելիս։
Տեսախցիկներն արձանագրել են, թե ինչպես են շուրջ 10 ոստիկանության ծառայող փորձում բերման ենթարկել քաղաքացուն, մտցնել ավտոմեքենան, ինչի ընթացքում մեկ այլ «սև բերետավոր», հրմշտելով իրենից առաջ կանգնած գործընկերներին, ձգվում է առաջ, մի քանի անգամ հարվածում քաղաքացու գլխին, ավելին՝ թքում։ Կադրերն արձանագրել են ոստիկանին ոչ վայել արարքից հետո նրա կողմից բերանը սրբելու պահը։

Полицейские репрессии становятся все более циничными: “черноберетник” дал пощечину демонстранту(ВИДЕО) 05/10/2022   18:07  |  Лента новостей
Случаи применения  сотрудниками полиции несоразмерной силы в отношении участников мирных акций становятся с каждым днем все более циничными и принимают более грубые формы. Свидетельством тому являются очередные непропорциональные действия полицейских в отношении мирных демонстрантов в ходе привода.
Видеокамеры зафиксировали, как порядка 10 сотрудников полиции пытаются подвергнуть приводу гражданина, затолкать его в автомобиль. В ходе этого один из полицейских в черном берете, подталкивая стоящих впереди него коллег, выдвигается вперед и несколько раз бьет гражданина по голове, более того, плюет. На кадрах запечатлено, как полицейский вытирает рот после неподобающего поведения.