Վաղ առավոտից՝ դասադուլ, գործադուլ, անհնազանդության ակցիաներ, 12։00-ից՝ երթեր չորս ուղղություններով, 19։00-ին՝ հանրահավաք․ Սաղաթելյանը ներկայացրեց վաղվա ծրագիրը 05/09/2022   22:15  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վաղն առավոտյան կվերսկսվեն անհնազանդության ակցիաները, ժամը 12։00-ից չորս ուղղություններով կմեկնարկեն երթեր։ Այդ ուղղություններն են՝ Գայի պողոտա՝ Մեգամոլի մոտից, Րաֆֆու փողոց՝ Անդրանիկի արձանի մոտից, 15 թաղամաս՝ Չաուշի արձանի մոտից, Սասունցի Դավթի արձանի մոտից։ Այս մասին քիչ առաջ Ֆրանսիայի հրապարակում բազմազահազարանոց հավաքի ավարտին հայտարարեց ՀՅԴ Հայաստանի ԳՄ ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանը՝ հավելելով, որ 19։00-ին Ֆրանսիայի հրապարակում կկայանա հանրահավաք, որտեղ կամփոփվեն օրվա արդյունքները։
Վստահեցնելով, որ մի քանի օր շարունակ մեծաքանակ խմբերով Երևանը պարալիզացնելու դեպքում հնարավոր կլինի հեռացնել ներկա իշխանություներին, Սաղաթելյանը հորդորեց վաղվանից սկսել մասսայական դասադուլներ և գործադուլներ։
«Վստահեցնում եմ՝ եթե այնքան մարդ, որքան այսօր մասնակցել է երթին, վաղը դուրս գա փողոց, հաշված օրերի ընթացքում հեռացնելու ենք այս իշխանություններին։ Վաղը հայտարարում եք դասադուլ և գործադուլ, միանում եք անհնազանդության ակցիաներին և յուրաքանչյուրդ ձեզ հետ բերում եք ևս մեկ հոգու, որպեսզի անհրաժեշտության դեպքում շրջափակենք պետական կառավարական շենքերը։ Այս իշխանություններին հեռացնելու միակ ճանապարհը սա է՝ ահնազանդության ակցիաներով կանգնեցնել պետական կառավարման համակարգը»,-ասաց Սաղաթելյանը։
21:45 09/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ հեռացիր, Հայաստանը մոռացիր. երեխաները վանկարկում են, իսկ ոստիկանները մեծաըիվ զորքով ուղեկցում (տեսանյութ)
21:12 09/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՀամաժողովրդական շարժման մասին «նիկոլականներն» ու ազերիները ֆեյսբուքյան մեկնաբանություններում լրիվ նույն տեքստերն են գրում․ Զաքարյան
20:58 09/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԸստ ԻՔՄ-ի բողոքի ակցիայի ժամանակ Ֆրանսիայի հրապարակում և հարակից տարածքներում գտնվել է շուրջ 7700 մարդ
20:20 09/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ, քեզ քիչ ժամանակ է մնացել, կառավարական ամառանոցներում պաշտոնյաներ չեն ապրելու. Սաղաթելյան
20:10 09/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍ«Դիմադրության» քայլերթի մասնակիցները ծաղիկներ խոնարհեցին Մարշալ Բաղրամյանի հուշարձանի մոտ
19:59 09/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԵռատոն կերտած ագը չի կարող ծնկել, մեզ չեն կարող ծնկի բերել,վերականգնելու ենք Եռատոնը.Արթուր Վանեցյան
19:44 09/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍ«Դիմադրության» շարժումը Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով քայլերթ է անում Երևանի կենտրոնում
19:33 09/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԲոլոր այն մարդիկ, որոնք հանրության կողմից անընդունելի են, ապագա կառավարությունում որևէ տեղ և դերակատարություն չեն ունենալու.Իշխան Սաղաթելյան
19:23 09/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԿձևավորվի բանակցային խումբ, որը մեր շահերից ելնելով կբանակցի Ադրբեջանի և Թուրքիայի հետ.Սաղաթելյանը ներկայացրեց ժամանակավոր կառավարության ծրագիրը

“Бойкот занятий, акции неповиновения”: Ишхан Сагателян огласил дальнейшие планы Движения сопротивления 05/10/2022   09:34  |  Лента новостей
Вице-спикер парламента Армении от оппозиционной фракции "Армения", представитель АРФ “Дашнакцутюн” Ишхан Сагателян на вчерашнем митинге на площади Франции огласил планы Движения сопротивления на 10 мая. По его словам, акции неповиновения с требованием отставки премьер-министра Никола Пашиняна  должны возобновиться с 12:00 вторника, запланированы шествия по четырем направлениям.
“Первый маршрут – проспект Гая от “Мегамола”, второй – улица Раффи от памятника Андраника, третий– 15-й квартал от памятника Чаушу, четвертый – от памятника Давиду Сасунскому”, - сообщил Ишхан Сагателян.
Он также проинформировал, что вечером в 19:00 пройдет очередной митинг на площади Франции, на котором будут подведены итоги протестного дня.
Сагателян заявил, что действующее руководство удастся отстранить от власти, если парализовать Ереван масштабными акциями неповиновения. Сагателян призвал всех с завтрашнего дня проводить массово бойкотировать занятия и проводить забастовки.
“Я вас уверяю, что если столько человек, сколько сегодня приняло участие в шествии, выйдет завтра на улицу, мы в считанные дни отстраним действующее руководство от власти. Завтра объявляем забастовки, бойкотируем занятия, присоединяемся к акциям неповиновения. Каждый из вас приводит по одному человеку, чтобы при необходимости заблокировать государственные здания. Это единственный путь добиться ухода это власти: с помощью акций неповиновения парализовать работу системы госуправления”, - заявил Сагателян.