Մեր ժողովուրդը լավ գիտի խաղաղության գինը. ՀՀ նախագահի ուղերձը՝ Հաղթանակի տոնի առթիվ 05/09/2022   10:28  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն ուղերձ է հղել Հաղթանակի և խաղաղության տոնի առթիվ
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Հաղթանակի և խաղաղության տոնի կապակցությամբ։
77 տարի առաջ հայ ժողովուրդը ԽՍՀՄ մյուս ժողովուրդների ու առաջադեմ մարդկության հետ միասին հաղթանակ տարավ ֆաշիզմի դեմ մղած մեծ պատերազմում: Հայերս մեր արժանի ավանդը ներդրեցինք այդ պայքարում: Պատերազմ մեկնած 600 հազար հայորդիներից 300 հազարը չվերադարձան մարտի դաշտից:
Մեր ընդհանուր պարտքն է առհավետ պահել ազատության և անկախության համար մղված մարտերում ընկած մեր հերոսների հիշատակը, միաժամանակ չմոռանալով վետերաններին:
Մեր ժողովուրդը լավ գիտի խաղաղության գինը: Ապահով և անվտանգ հայրենիք պահելը մեր բոլորի սուրբ պարտքն է և մենք ամեն ջանք պետք է գործադրենք ամրապնդելու մեր երկրի պաշտպանունակությունը:
Կրկին շնորհավորելով այս նշանակալից օրվա՝ Հաղթանակի և խաղաղության տոնի առիթով, մենք խոնարհվում ենք Հայրենիքի համար անօրինակ հերոսություն ցուցաբերած մեր հերոսների հիշատակի առջև, առողջություն մաղթում Մեծ հայրենականի և ղարաբաղյան պատերազմի վետերաններին:
Հավերժ փառք մեր հերոսներին, խաղաղություն մեր հայրենիքին, լավատեսություն, ստեղծարար աշխատանք և վստահություն ապագայի հանդեպ», - ասված է ուղերձում:
10:06 19/04/2022  |  Մամուլ«Անտերուդուս» նախարարություն. ինչո՞ւ չեն կարողանում նախարար գտնել. «Փաստ»
18:17 12/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահ Վահագն Խաչատուրյանն ընդունել է «Կորպորասիոն Ամերիկա օդանավակայաններ» ընկերության գործադիր տնօրեն Մարտին Էռնեկյանին
16:37 12/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահ Վահագն Խաչատուրյանն ընդունել է Բարձրագույն դատական խորհրդի նախագահի պաշտոնակատար Գագիկ Ջհանգիրյանին
10:49 07/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՀայ կինը մեր ժողովրդի դարավոր ավանդույթների կրողն ու փոխանցողն է, մեր արժեհամակարգի պահապանը, մեր ինքնության առանցքը. ՀՀ նախագահ

Наш народ хорошо знает цену мира: президент Армении поздравил соотечественников с Днем Победы 05/09/2022   12:16  |  Лента новостей
Президента Республики Армения Ваагн Хачатурян направил послание по случаю Дня Победы и Мира. В послании президента говорится:
Сердечно поздравляю с Днем Победы и Мира!
77 лет назад армянский народ вместе с другими народами СССР и прогрессивным человечеством одержал победу в великой войне против фашизма. Мы, армяне, внесли свой достойный вклад в эту борьбу. Из 600 тысяч ушедших на войну армян 300 тысяч не вернулись с поля боя.
Наш общий долг — навсегда сохранить память о наших павших в боях за свободу и независимость героях, в то же время не забывая о ветеранах.
Наш народ хорошо знает цену мира. Обеспечение надёжной защиты и безопасности родины — священный долг каждого из нас, мы должны приложить все усилия для укрепления обороноспособности нашей страны.
Вновь поздравляя с этим знаменательным днем, Днем Победы и Мира, мы склоняемся перед памятью наших героев, проявивших беспримерный героизм во имя Родины, желаем здоровья ветеранам Великой Отечественной и Карабахской войны.