Հավաքներին մասնակցելու նպատակով նյութապես շահագրգռելու կասկածանքով ձերբակալվել է երկու անձ (տեսանյութ) 05/06/2022 16:34 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Արմավիրի մարզային քննչական վարչությունում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 163-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 2-րդ կետով հարուցվել է քրեական գործ, որի շրջանակվերում քննություն է տարվում՝ քաղաքական ընդդիմության կողմից կազմակերպված հավաքներին մասնակցելու նպատակով Արմավիրի մարզի բնակչին նյութապես շահագրգռելու դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ: Այս մասին հաղորդագրություն է տարածել ՀՀ քննչական կոմիտեն։
«Հավելենք, որ 2022թ. մայիսի 5-ին՝ համացանցում տարածվել էր հրապարակում և տեսագրություն, որում երկու անձիք հեռախոսազրույցի ընթացքում քննարկում են կազմակերպված հավաքներին մասնակցելու համար կազմակերպիչներից գումար ստանալու հարցը:
Իրականացված միջոցառումների արդյունքում պարզվել է նշված անձանց ինքնությունը, ովքեր Արմավիրի մարզի՝ 1966 և 1967թթ. ծնված բնակիչներ են:
Տվյալներ են ստացվել այն մասին, որ քաղաքական ընդդիմության նախաձեռնությունների կազմակերպիչները, Երևանում իրականացվող հավաքներին մասնակցելու նպատակով, Արմավիրի մարզի հիշյալ բնակիչներից մեկին նյութապես շահագրգռել են, վերջինս էլ իր հերթին՝ նյութապես շահագրգռել է այլ անձանց:
Արմավիրի մարզի հիշյալ երկու բնակիչները ձերբակալվել են:
Կատարվել է վերոհիշյալ տեսագրության զննություն, հանձնարարություններ են տրվել հետաքննության մարմնին:
Ձեռնարկվում են քննչական և դատավարական այլ անհրաժեշտ գործողություններ՝ դեպքի հանգամանքների լրիվ, օբյեկտիվ և բազմակողմանի քննությունն ապահովելու ուղղությամբ»,-ասված է հաղորդարության մեջ:

Два человека задержаны в Армении по делу о подкупе для участия в митингах оппозиции(ВИДЕО) 05/06/2022   17:40  |  Криминальная хроника
В следственном управлении СК Армении по Армавирской области возбуждено уголовное дело по пункту 2 части 3 статьи 163, в рамках которого ведется расследование по выяснению всех обстоятельств подкупа граждан для участия в организованных политической оппозицией митингах. Об этом сообщает пресс-служба Следствненого комитета Армении.
Как указывается в сообщении СК, 5 мая с.г. в Сети появилась публикация и запись телефонного разговора двух лиц, в ходе которых они обсуждают вопрос о получении денег от организаторов для участия в митингах.
Сообщается, что личность упомянутых лиц установлена. Ими оказались двое жителей Армавирской области, 1966 и 1967 года рождения.
“Получены данные о том, что организаторы акций оппозиции с целью участия в проводимых в Ереване митингах материально заинтересовали одного из жителей Армавирской области, который, в свою очередь, материально заинтересовал других лиц", - говорится в сообщении.
В ведомстве также сообщили, что оба жителя Армавирской области задержаны.
"Произведен просмотр упомянутой записи, даны поручения следственному органу.  Проводятся необходимые следственные  и иные процессуальные действия для обеспечения полного, объективного и всестороннего,  расследования дела", - говорится в заявлении.