Ինչքան էլ Իշխան Սաղաթելյանն ամեն օր ձայնի տարբեր տեմբրով հայտարարի, որ ամեն ինչ ավարտված է, գնալով իրենց շարժումն է ավարտվելու.Վահագն Ալեքսանյան 05/05/2022 11:49 | ԼՐԱՀՈՍ
ՔՊ-ական Վահագն Ալեքսանյանը պնդում է, թե Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի հանրային պահանջ չկա:
Նա հեգնեց, թե ընդդիմության սակավամարդ երթերն ու հանրահավաքներն այն մասին են, որ հանրության լայն շերտերը չեն միանում ընդդիմությանը.
«Մեր քաղաքացիները դժվար էլ միանան ընդդիմությանը: Ինչքան էլ Իշխան Սաղաթելյանն ամեն օր ձայնի տարբեր տեմբրով հայտարարի, որ ամեն ինչ ավարտված է, գնալով իրենց շարժումն է ավարտվելու, ոչ ավելին։
Օրինակ, 2018-ի հեղափոխության ժամանակ, երբ մարդիկ հավաքվում էին, ասում էին՝ մեզ են միացել Գավառի, Իջևանի, Նոյեմբերյանի մեր քաղաքացիները, հիմա Իշխան Սաղաթելյանը պետք է բեմից հայտարարի՝ մեզ է միացել ևս մի նախկին հանրապետական փոխնախարար՝ իր բետոնախառնիչներով։
Նման բան պետք է տեղի ունենա, որովհետև երբ փորձում ես փողոց փակելով հեղաշրջում անել ու փողոց փակելու ռեսուրսդ նախկին հանրապետական փոխնախարարների բետոնախառնիչներն են, թույլ տվեք ասել, որ այստեղ ես քաղաքական լրջություն չեմ տեսնում», - ասաց Վահագն Ալեքսանյանը:

“Движение идет на убыль”: соратник Пашиняна прокомментировал заявления Ишхана Сагателяна 05/05/2022   12:23  |  Лента новостей
Депутат от фракции “Гражданский договор” утверждает, что общественного требования отставки Никола Пашиняна с поста премьер-министра Армении нет.
Он не без иронии заявил, что малочисленные шествия оппозиции и митинги про то, что широкие слои общественности не вливаются в ряды митингующих.
“Наши граждане вряд ли к ним присоединятся. Сколько бы Ишхан Сагателян каждый день разным тембром голоса не утверждал, что все кончено, к концу с каждым днем близится их движение. Не более того”, - сказал Алексанян.
Например, как отметил он, во время революции 2018 года, когда люди собирались, то говорили, что к нам присоединились граждане из Гавара, Иджевана, Неомберяна. Теперь же, продолжил Алексанян, Ишхан Сагателян со сцены должен заявить, что к нам примкнул еще один бывший заместитель министра от РПА со своей бетономешалкой.
“Нечто подобное должно произойти, потому что, когда твоим ресурсом при  попытке совершить переворот, перекрывая улицы, являются бетономешалки бывших заместителей министров, то позвольте заявить, что я здесь не вижу ничего серьезного в политическом плане”, - сказал Ваагн Алексанян.