Հանրապետականները բողոքի երթ են անում Երևանի կենտրոնով 05/04/2022   12:07  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության անդամներն այս պահին բողոքի երթ են անում Երևանի կենտրոնով: Նրանք Հայաստանի և Արցախի դրոշներով, «Նիկո՛լ, դավաճան», «առանց Նիկոլ Հայաստան» վանկարկումներով շրջում են Երևանի տարբեր փողոցներով և պայքարին միանալու կոչեր են անում: Երթի մասնակիցների թվում են ԱԺ պատգամավորներ Աննա Մկրտչյանը, Տիգրան Աբրահամյանը և Տարոն Մարգարյանը:
Երթի ընթացքում նրանց միացան նաև մի շարք քաղաքացիներ, վարորդներն էլ ձայնային ազդանշաններով աջակցություն են հայտնում Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով երթին:
Նշենք, որ «Դիմադրության» շարժումը 15:30-ին հանրահավաք է անելու Ֆրանսիայի հրապարակում`, որի ընթացքում նաև հրաժարականի հանրային պահանջ են ներկայացնելու Նիկոլ Փաշինյանին:

Члены Республиканской партии Армении проводят шествие в центре Еревана 05/04/2022   12:25  |  Лента новостей
Члены Республиканской партии Армении в эти минуты проводят шествие в центре Еревана. Участники шествия держат в руках флаги Армении и Арцаха. Демонстранты, скандируя “Никол - предатель”, “Армения без Никола”, обходят улицы Еревана и призывают сограждан примкнуть к их борьбе. В шествии участвуют также  депутаты парламента Армении Анна Мкртчян, Тигран Абрамян и Тарон Маргарян.
В ходе шествия к ним присоединились несколько граждан. Помимо этого, водители в знак поддержки сигналят участникам шествия, требующим отставки Пашиняна.
Отметим, что Движение сопротивления созвало в 15:30 митинг на площади Франции, в ходе которого будет также представлено общественное требование отставки Никола Пашиняна.