ԱԱԾ-ին հաջորդեց Ոստիկանության հայտարարությունը, թե տեղեկություններ կան , որ ԱԺ շենքը զավթելու են ու հորդորում են չտրվել սանդրանքների 05/04/2022 14:36 | ԼՐԱՀՈՍ
Տեղեկություններ կան, որ Երևան քաղաքում անցկացվող հավաքի որոշ մասնակիցներ մտադիր են այսօր կայանալիք ՀՀ ԱԺ նիստի ընթացքում իրականացնել հակաօրինական գործողություններ՝ զավթելու ԱԺ շենքը՝ այդ կերպ խաթարելով հասարակական կարգն ու հասարակական անվտանգությունը: Այս մասին հայտնում է Ոստիկանության լրատվական ծառայությունը:
ՀՀ ոստիկանությունը կոչ է անում ձեռնպահ մնալ հակաօրինական գործողություններից, հակառակ պարագայում կատարվածի ողջ պատասխանատվությունն ընկնելու է հավաքի կազմակերպիչների վրա:
Կրկին հորդորում ենք բոլոր օրինապահ քաղաքացիներին՝ չտրվել սադրանքներին և զերծ մնալ ոչ իրավաչափ գործողություններից, հակառակ դեպքում նույնպես կենթարկվեն պատասխանատվության:

Полиция вслед за СНБ предупреждает о планирующемся захвате здания парламента Армении 05/04/2022   14:44  |  Лента новостей
Есть сведения, что некоторые участники митинга в Ереване намерены во время сегодняшнего заседания Национального Собрания РА совершить противоправные действия по захвату здания НС, нарушив тем самым общественный порядок и общественную безопасность, говорится в заявлении Полиции Армении.
Полиция Армении призывает воздержаться от противоправных действий, в противном случае вся ответственность за случившееся ляжет на организаторов митинга.
“Еще раз призываем всех законопослушных граждан не поддаваться на провокации, воздерживаться от противоправных действий, в противном случае они тоже будут привлечены к ответственности”, - говорится в заявлении.