Շարունակում է լարված մնալ Բաղրամյան-Պռոշյան հատվածը․ քաղաքացիական հագուստով սադրիչներ են եղել վայրում (տեսանյութ) 05/03/2022   09:47  |  ԼՐԱՀՈՍ
Բաղրամյան-Պռոշյան խաչմերուկը փակած քաղաքացիներին կարմիր բերետավորները տվել էին 5 րոպե ժամանակ, որ բացեն ճանապարհահատվածը։ Քաղաքացիներն ի վերջո տեղի տվեցին և բացեցին ճանապարհը, սակայն մեքենաները, որոնք կայանել էին ճանապարհի երթևեկելի հատվածում, դեռ չեն հեռացվել։ Երթևեկությունն այդ հատվածում շարունակում է մնալ պարալիզացված։
Հիշեցնենք, որ Բաղրամյան-Պռոշյան հատվածն այսօրվա ընթացքում արդեն երկու անգամ քաղաքացիները փակել էին։ Ոստիկանական ուժերը բիրտ ուժով բերման են ենթարկել ակցիայի երեք մասնակցի։ «Հայրենիք» կուսակցության անդամ Բաբկեն Հարությունյանը լրագրողներին հետ զրույցում համոզմունք է հայտնել, որ քաղաքացիական հագուստով սադրիչներ են եղել նաև։

Ситуация на одном из оживленных перекрестков Еревана остается напряженной: соратник Ванецяна убежден, что действуют провокаторы(ВИДЕО) 05/03/2022 09:58 | Лента новостей
Сотрудники полиции в красных беретах дали 5 минут участникам акции неповиновения в Ереване, перекрывшим, оживленный перекресток проспекта Баграмяна и улицы Прошяна, на то, чтобы они разблокировали движение. В конце концов, граждане пошли навстречу и открыли дорогу, однако там пока автомобили, припаркованные на проезжей части. Движение на данном участке все еще парализовано.
Напомним, участники Движения сопротивления сегодня перекрывали движение на перекрестке проспекта Баграмяна и улицы Прошяна дважды. Полицейские с применением грубой силы подвергли приводу троих участников акции. Член партии "Отечество" Бабкен Арутюнян в беседе с журналистами выразил убеждение, что на месте действовали провокаторы в гражданской одежде.