Ոստիկանների կողմից քաղաքացու գլխին բռունցքներով հարվածելու վերաբերյալ տեսանյութն ուղարկվել է Հակակոռուպցիոն կոմիտե 05/03/2022   15:47  |  ԼՐԱՀՈՍ
Երևանում իրականացվող խաղաղ ակցիաների ընթացքում քաղաքացիներին բերման ենթարկելիս ոստիկանի կողմից քաղաքացու նկատմամբ դիտավորությամբ բռնություն գործադրելու վերաբերյալ տեսանյութը դատախազությունն ուղարկել է Հակակոռուպցիոն կոմիտե՝ քրեադատավարական կարգով նյութեր նախապատրաստելու: Այս մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկանում է ՀՀ գլխավոր դատախազությունից։
Հիշեցնենք, որ երեկ ոստիկանության ծառայողներն աննախադեպ բիրտ ուժ են կիրառել քաղաքացիներին բերման ենթարկելու ընթացքում։ Ոստիկաններից մեկը մի քանի անգամ բռունցքով հարվածներ է հասցրել քաղաքացու գլխին։ Ոստիկանությունից հայտնել են, որ Ներքին անվտանգության վարչությունում ծառայողական քննություն է նշանակվել, ոստիկանի նկատմամբ, որը հարվածում էր քաղաքացու գլխին։

Видео с полицейским, ударившим демонстранта по голове, направлено в Антикоррупционный комитет Армении 05/03/2022 16:01 | Лента новостей
Прокуратура направила видеоматериал относительно умышленного применения полицейским насилия в отношении гражданина в ходе привода участников мирной акции в Ереване в Антикоррупционный комитет для подготовки материалов в уголовно-процессуальном порядке. Об этом "ФактИнфо" сообщили в Генпрокуратуре РА.
Напомним, вчера сотрудники полиции применили грубую силу при задержании участников акции протеста. Один из полицейских несколько раз ударил гражданина кулаком по голове. Как сообщили в полиции, во внутреннем управлении полиции было назначено расследование в отношении полицейского, который бил гражданина по голове.