Սասուն Խաչատրյանի ղեկավարած կառույցը հետաձգել է Փաշինյանին որպես մեղադրյալ ներգրավելու միջնորդության լուծումը. Ծնողներն այս պահին Ֆրանսիայի հրապարակում են 05/03/2022   15:52  |  ԼՐԱՀՈՍ
Սասուն Խաչատրյանի ղեկավարությամբ գործող Հակակոռուպցիոն կոմիտեն հետաձգել է Նիկոլ Փաշինյանին որպես մեղադրյալ ներգրավելու մասին միջնորդության լուծումը: Հակակոռուպցիոն կոմիտեից «Փաստինֆո»-ին հայտնեցին, որ միջնորդության լուծումը հետաձգվել է մինչև դրա վերաբերյալ որոշում ընդունելու համար էական հանգամանքների պարզումը։
Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք՝ զոհված զինծառայողների ծնողները ՀՀ գլխավոր դատախազությունից պահանջում էին քրեական գործով իրենց որպես տուժողների իրավահաջորդ ճանաչել, ինչը բավարարվել է։ Մյուս պահանջը, որը ներկայացվել էր ծնողների կողմից, վերաբերում էր Նիկոլ Փաշինյանին քրեական գործով որպես մեղադրյալ ներգրավելուն։ Նշված միջնորդությունը դատախազությունն ուղարկել էր Հակակոռուպցիոն կոմիտե՝ Մովսես Հակոբյանի հայտարարությունների հիման վրա հարուցված քրեական գործի շրջանակներում քննարկելու։
Այս պահին ծնողները Ֆրանսիայի հրապարակում են, որտեղ նախատեսվում է, որ պետք է հայտարարությամբ հանդես գան։
09:04 03/05/2022  |  ՄամուլՊատերազմում ձախողած հրամանատարը նոր պաշտոն է ստացել. «Ժողովուրդ»
20:26 02/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանի ավտոշարասյունը շրջում է ոստիկանական ավտոբուսներով շրջապատված (տեսանյութ)
16:36 02/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱԺ դարպասները զոդում են
16:26 02/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետն ընդունել է Եվրասիայի Հայ Ավետարանական եկեղեցիների միության նախագահ Ռենե Լևոնյանին
16:05 02/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետի գլխավորությամբ քննարկվել է Անձի ֆունկցիոնալության գնահատման նոր մոդելի նախագիծը

Возглавляемая Сасуном Хачатряном структура отложила разрешение ходатайства о привлечении Пашиняна в качестве обвиняемого 05/03/2022   16:12  |  Лента новостей
Возглавляемый Сасуном Хачатряном Антикоррупционный комитет отложил разрешение ходатайства о привлечении Никола Пашиняна в качестве обвиняемого. Как сообщили “ФактИнфо” в Антикоррупционном комитете, разрешение ходатайства отложено до выяснения существенных для принятия решения относительно этого обстоятельств.
Как уже ранее сообщало агентство,  родители погибших военнослужащих требовали от Генпрокуратуры РА признать их по уголовному делу в качестве правопреемников потерпевших, ходатайство было удовлетворено. Следующее требование, которое они представили, касалось привлечения Никола Пашиняна в качестве обвиняемого по уголовному делу. Упомянутое ходатайство прокуратура направила в Антикоррупционный комитет для рассмотрения в рамках уголовного дела, возбужденного на основании заявлений Мовсеса Акопяна.
В эти минуты родители находятся на площади Франции в центре Еревана, где планируют выступить с заявлением.