Իշխանությունները սարսափած են, դա է վկայում ոստիկանների լկտի պահվածքը. Լեւոն Քոչարյան 05/02/2022   13:57  |  ԼՐԱՀՈՍ
Կա վճռական տրամադրված հայրենասեր հայրենակիցների մի հոծ խումբ, որոնք պատրաստ են իսկապես մեր երկիրը փրկել թուրքահպատակ իշխանություններից։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի կրտսեր որդին՝ Լևոն Քոչարյանը։
Ինչ վերաբերում է ոստիկանական բիրտ գործողություններին, Քոչարյանը նշեց, որ տեսանք ոստիկանական ուժերի բիրտ, ոչ համաչափ և լկտի պահվածքը, ինչը ցույց է տալիս, որ իշխանությունները սարսափած են, հասկանում են, որ ալիքը գնալով մեծանում է։
«Իրենք, վերևներում, միգուցե ամեն ինչի պատրաստ լինեն, բայց չեմ կարծում, որ ոստիկանները կգնան նման քայլերի»,- նշեց նա՝ հավելելով, որ դա կախված է նաև հավաքվածների վճռականությունից, բազմամարդությունից և փորձը ցույց է տալիս, որ, եթե տեսնում են հավաքվածները քիչ են՝ սկսում են իրենց լկտիությունն անել։
Անդրադառնալով հնարավոր բախումների վտանգին՝ Քոչարյանը նշեց, որ փորձում են վախ սերմանել մարդկանց մեջ, բայց նման բան չկա.
«Փորձելու են ուժ ցույց տալ, մենք էլ՝ պետք է մեր վճռականությունը ցույց տանք։ Ի վերջո, իրենք աշխատում, պայքարում են մի հոգու, մի դավաճանի աթոռի համար, մենք մտածելու բան չունենք, իրենք պետք է մտածեն»;

Власти в ужасе, о чем свидетельствует оголтелое поведение полицейских – Левон Кочарян 05/02/2022   14:36  |  Лента новостей
Есть многочисленная группа патриотичных, решительно настроенных соотечественников, которые действительно готовы спасти страну от туркоподанной власти, заявил в беседе с журналистами Левон Кочарян, младший сын второго президента Армении Роберта Кочаряна.
Что касается жестких действий полиции, то, по словам Кочаряна, люди стали очевидцами грубого, несоразмерного и оголтелого поведения полицейских сил, что указывает на то, что власти в ужасе, понимая, что волна протеста нарастает.
"Они там наверху может на все готовы, но я не думаю, что полицейские пойдут на подобный шаг", - отметил он, добавив, что это зависит также от решимости и многочисленности собравшихся. По его словам, как показывает опыт, если они видят, что собравшихся мало, то ведут себя нагло.
Комментируя риск возможных столкновений, Кочарян отметил, что предпринимается попытка посеять страх среди людей, но ничего подобного нет.
"Они попытаются продемонстрировать силу. Мы, в свою очередь, должны продемонстрировать свою решительность. В конце концов, они работают, борются за одного человека, за кресло одного предателя. Нам опасаться нечего. Им есть над чем задуматься", - сказал он.
Левон Кочарян заявил, что не видит опасности. По его мнению, предпринимаются попытки внедрить искусственную повестку дня.