Առաջիկա երկու օրերին փողոց դուրս եկողների թիվը պետք է ավելանա, որ այս ամենն անցնցում ու արագ ավարտվի․ Սաղաթելյան (տեսանյութ) 05/02/2022 11:48 | ԼՐԱՀՈՍ
Նախնական տվյալներեով 200-ից ավելի բերման ենթարկվածներ կան, արձանագրվել են բազմաթիվ բռնության դեպքեր՝ նաև պատգամավորների նկատմամբ։ Այս մասին քիչ առաջ լրարգրողների հետ զրույցում ասաց ՀՅԴ Հայաստանի ԳՄ ներկայացուցիչ, ԱԺ փոխնախագահ Իշխան Սաղաթելյանը՝ հավելելով, որ դրանք երկրորդական են, կարևորը՝ մարդիկ ոտքի են կանգնել։
«Մեր խնդիրը ճիշտ ձևով իրականացվում է, քանի որ թիկունքում ժողովուրդն է։ Այս պարագայում մենք ենք միացել քաղաքացիներին, այլ ոչ թե նրանք մեզ։ Առնվազն Երևանի պետկան համալսարանում 70-80 տոկսով դասաուդուլ է։ Տեսաք, որ փողոցում քանի-քանի ուսանողական խմբեր միացան մեզ։ Օրվա ընթացքում կշարոնակվեն ակցիաները, իսկ 18։00-ին կհավաքվենք հրապարակում»,-նշեց Սաղաթելյանը։
Սաղաթելյանը նաև նշեց, որ կարևոր է, որ առաջիկա երկու օրերին փողոց դուրս եկողների թիվը ավելանա, որ այս ամենն անցնցում ու արագ ավարտվի։

Ишхан Сагателян обозначил ближайшую задачу протестующих против действующей власти 05/02/2022   12:14  |  Лента новостей
По предварительным данным, в полицейские отделения доставлены более 200 участников акции неповиновения в Ереване, зафиксированы многочисленные случаи насилия, в том числе в отношении депутатов. Об этом заявил вице-спикер парламента РА от оппозиционного блока “Армения”, представитель АРФ “Дашнакцутюн” Ишхан Сагателян. Он добавил, что главное, что люди восстали, все остальное имеет второстепенное значение.
“Наша задача выполняется грамотно, поскольку за нами народ. В этом случае мы примкнули к гражданам,  а не они присоединились к нам. Как минимум 70-80% в Ереванском государственном университете проводят забастовку. Вы видели, сколько студенческих групп к нам примкнуло.  В течение дня акции будут продолжены, а в 18:00 мы соберемся на площади”, - сказал Сагателян.
По его словам, "важно, чтобы число демонстрантов на улицах росло, благодаря чему все без потрясений и быстро завершится".