ՀՀ կառավարությունը լրացուցիչ 20 միլիարդ դրամ կհատկացնի Արցախի բնակարանաշինական ծրագրերի համար.Բեգլարյան 04/29/2022 14:20 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ գործընկերների հետ պայմանավորվածություն ենք ձեռք բերել, որ այս տարվա ընթացքում ՀՀ կառավարությունը լրացուցիչ 20 միլիարդ դրամ կհատկացնի Արցախի բնակարանաշինական ծրագրերի համար՝ հաշվի առնելով Արցախում առկա բնակարանային հրատապ կարիքները: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրառում է կատարել Արցախի Հանրապետության պետական նախարար Արտակ Բեգլարյանն՝ անդրադառնալով այսօր՝ ապրիլի 29-ին, Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանի և ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ Երևանում կայացած կառավարական պատվիրակությունների հանդիպմանը։
«Հիմնական օրակարգային երկու հարցերը Արցախի սոցիալ-տնտեսական վիճակը և ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման գործընթացն էին»,- գրել է Բեգլարյանը և ավելացրել, որ մտքեր են փոխանակվել նաև Արցախի անվտանգության, կարգավիճակի ու հակամարտության կարգավորման գործընթացի վերաբերյալ:

Армения предоставит Арцаху дополнительно 20 млрд. драмов на реализацию жилищной программы - Бегларян 04/29/2022   14:38  |  Лента новостей
Возглавляемая президентом Араиком Арутюняном делегация правительства Арцаха провела встречу с коллегами из Армении во главе с премьер-министром Николом Пашиняном. Об этом сообщил госминистр Арцаха Артак Бегларян.
"Два основных вопроса повестки – социально-экономическая ситуация в Арцахе и процесс урегулирования азербайджано-карабахского конфликта. С коллегами из Армении достигли договоренности о том, что в течение этого года правительство РА выделит дополнительно 20 млрд. драмов на программы строительства квартир в Арцахе с учетом существующих в Арцахе срочных жилищных нужд", - написал он на своей странице в Facebook.
При этом Артак Бегларян добавил, что состоялся также обмен мнениями по вопросам безопасности, статуса Арцаха и по процессу урегулирования конфликта.