Այսօր Երևանում իրականացվող ակցիաների 24 մասնակից է բերման ենթարկվել 04/28/2022 14:36 | ԼՐԱՀՈՍ
Այսօր Երևանի մի շարք փողոցներում իրականացվող տարբեր իրազեկման ակցիաների 24 մասնակից բերման է ենթարկվել։ ՀՀ ոստիկանությունից «Փաստինֆո» ֊ին հայտնեցին, որ Աբովյան փողոցից 10 քաղաքացի է բերման ենթարկվել, Մարիոթ հյուրանոցի մոտից՝ 14 քաղաքացի։ Վերջիններս բերման են ենթարկել Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ օրենսգրքի 182֊րդ հոդվածի հիմքով՝ ոստիկանության ծառայողների օրինական պահանջը չկատարելու համար։
Նշենք, որ ապրիլի 25-ից Երեւանում միաժամանակ տեղի են ունենում տարբեր անհնազանդության ու իրազեկման ակցիաներ՝ քաղաքական ու հասարակական տարբեր ուժերի, նախաձեռնությունների, ուսանողության կողմից, որոնք ոստիկանությունը փորձում է խոչընդոտել՝ բերման ենթարկելով ակտիվիստներին։ Այս օրերի բերման է ենթարկվել արդեն շուրջ 100 քաղաքացի։

В Ереване сегодня подвергнуты приводу более 20 протестующих 04/28/2022   14:58  |  Лента новостей
24 участника акций протеста против действующих властей Армении, проходящих в разных частях Еревана, были сегодня доставлены в полицейские отделения. Как сообщили “ФактИнфо” в полиции Армении, 10 граждан были подвергнуты приводу с улицы Абовяна, еще 14 – с территории близ гостиницы “Марриот”.
Отметим, что в Ереване с 25 апреля одновременно проходят различные акции неповиновения, а также инфошествия  с участием политических сил и общественных деятелей, студенчества, проведению которых полиция пытается препятствовать, подвергая приводу активистов. За эти дни в полицейские отделения были доставлены порядка 100 граждан.