Խաղի կանոնները չեն պահում. Սամվել Բաբայանը հրաժարվում է մասնակցել 44-օրյա պատերազմի քննիչ հանձնաժողովի աշխատանքներին 04/28/2022 12:56 | ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Անվտանգության խորհրդի նախկին քարտուղար Սամվել Բաբայանը հրաժարվում է մասնակցել Անդրանիկ Քոչարյանի գլխավորած` 44-օրյա պատերազմը քննող հանձնաժողովի աշխատանքներին:Այս մասին «Ազատության» հետ զրույցում հայտնել է Սամվել Բաբայանը: Ըստ Բաբայանի՝ պատճառները մի քանիսն են.
«Հլը չեմ ուզում բարձրաձայնել, կգա օրը, կխոսեմ», - նշել է Բաբայանը:
Նա չի ցանկանում առայժմ հրապարակել իր որոշման պատճառները, ասաց` անձնավորված չէ, ակնարկեց, թե խաղի կանոնները չեն պահպանում. «Եթե կան խաղի կանոններ, եթե խաղի կանոնները չեք պահում, չի ստացվում: Եթե ինչ-որ մեկին անուն ունեն խայտառակելու, ես չունեմ»,-«Ազատության» հետ զրույցում ասել է Սամվել Բաբայանը:

Правила игры не соблюдаются: Самвел Бабаян отказывается от участия в работе комиссии по расследованию обстоятельств 44-дневной войны 04/28/2022   13:15  |  Лента новостей
Бывший секретарь Совета безопасности Арцаха Самвел Бабаян отказывается от участия в работе возглавляемой Андрнаиком Кочаряном комиссии, расследующей обстоятельства 44-дневной войны. Об этом Самвел Бабаян сообщил в беседе с радиостанцией “Азатутюн”. По словам Бабаяна, причин несколько.
“Пока я их затрагивать не хочу. Настанет день, я скажу”, - отметил Бабаян.
Он не желает пока предавать огласке причины своего решения. Он заявил, что оно не обусловлено личностями и намекнул, что правила игры не соблюдаются. “Если есть правила игры. Если вы их не соблюдаете, то не получится. Если кто-то хочет позорить свое имя, то я этого не хочу”, - сказал Бабаян.