Հակակոռուպցիոն կոմիտեն ստացել է Փաշինյանին որպես մեղադրյալ ներգրավելու միջնորդությունը 04/28/2022 14:09 | ԼՐԱՀՈՍ
Հակակոռուպցիոն կոմիտեն ստացել է Նիկոլ Փաշինյանին որպես մեղադրյալ ներգրավելու վերաբերյալ միջնորդությունը։ Հակակոռուպցիոն կոմիտեից «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հայտնեցին, որ այն օրենքով սահմանված կարգով և ժամկետներում կքննարկվի։
Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք՝ զոհված զինծառայողների ծնողները ՀՀ գլխավոր դատախազությունից պահանջում էին քրեական գործով իրենց որպես տուժողների իրավահաջորդ ճանաչել, ինչը բավարարվել է։ Մյուս պահանջը, որը ներկայացվել էր ծնողների կողմից, վերաբերում էր Նիկոլ Փաշինյանին քրեական գործով որպես մեղադրյալ ներգրավելուն։ Նշված միջնորդությունը դատախազությունն ուղարկել էր Հակակոռուպցիոն կոմիտե՝ Մովսես Հակոբյանի հայտարարությունների հիման վրա հարուցված քրեական գործի շրջանակներում քննարկելու։

Антикоррупционный комитет Армении получил ходатайство о привлечении Пашиняна в качестве обвиняемого 04/28/2022 14:19 | Лента новостей
Антикоррупционный комитет Армении получил ходатайство о привлечении Никола Пашиняна в качестве обвиняемого. Как сообщили "ФактИнфо" в Антикоррупционном комитете, оно будет рассмотрено в установленные законом сроки и порядке.
Как уже ранее сообщило агентство, родители погибших военнослужащих потребовали от Генпрокуратуры РА признать их в качестве правопреемников потерпевших, ходатайство было удовлетворено. Они также требуют привлечь Никола Пашиняна в качестве обвиняемого по уголовному делу. Упомянутое ходатайство прокуратура направила в Антикоррупционный комитет для рассмотрения в рамках уголовного дела, возбужденного на основании заявлений Мовсеса Акопяна.