Թուրք-ադրբեջանակն հրոսակները չեն թաքցնում իրենց նպատակները՝ ոչնչացնել Հայաստանը և հայ ազգը.Արթուր Խաչատրյանի գլխավորությամբ՝ Ապարանից մեկնարկեց քայլերթը 04/28/2022   11:29  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ապարանից քաղաքացիների մի խումբ քայլերթով շարժվում է Երևան: Քաղաքացիների քայլերթը մեկնարկեց աղոթքով, նրանք նաև ծաղիկներ խոնարհեցին Արցախյան պատերազմում զոհված զինվորների շիրիմին:
Երթը գլխավորում է «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Խաչատրյանը.
«Այսօր Հայաստանը դիմագրավում է մարտահրավերների, որոնց առջև վերջին 100 տարիներին կանգնած չի եղել:
Թուրք-ադրբեջանակն հրոսակները չեն թաքցնում իրենց նպատակները՝ ոչնչացնել Հայաստանը և հայ ազգը, քանզի հայ ազգն առանց Հայաստանի և Արցախի գոյություն ունենալ չի կարող: ՀՀ իշխանությունները, փոխանակ բռունցքվելուն և ոխերիմ թշնամիներին հակահարված տալուն, խոսում են հաշտության և խաղաղության մասին, խոսում են միակողմանի զիջումների մասին: Մենք խաղաղությանը դեմ չենք, մենք խաղաղության կողմնակիցներ ենք, մենք հայտարարում ենք՝ քանի Հայաստանը հզոր պետություն չէ, Հայաստանը չի կարող այս տարածաշրջանում խաղաղ ապրել»,-լրագրողների հետ զրույցում ասաց ընդդիմադիր պատգամավորը:
Նշենք, որ քաղաքացիների հաջորդ խումբը քայլերթը կսկսի Սարդարապատից` քիչ անց:
Հիշեցնենք նաև , որ առաջին քայլերթը սկսվել է Տավուշից` պատգամավոր Ասպրամ Կրպեյանի ղեկավարությամբ, որին հետագայում միացավ նաեւ պատգամավոր Աննա Գրիգորյանի ղեկավարած քայլերթը` Տիգրանաշենից:
Նախատեսվում է, որ բոլոր խմբերը Երեւան պետք է հասնեն միաժամանակ։
11:26 28/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԶոհված զինծառայողների հարազատները գիշերել են դատախազության շենքի մոտ
11:09 28/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍ4 քայլերթ միաժամանակ` տարբեր ուղղություններից շարժվում են Երեւան
10:56 28/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍ«5165»-ը վերսկսել է իրազեկման ակցիան, իսկ երեկոյան 20։00-ին նախատեսվում է հանրահավաք՝ Ազատության հրապարակում

Турецко-азербайджанские банды не скрывают своих целей – уничтожить Армению и армянский народ – Артур Хачатрян 04/28/2022 12:03 | Лента новостей
Группа граждан направляется пешим ходом из Апарана в Ереван. Шествие стартовало с молитвы. Они также возложили цветы к могиле военнослужащих, погибших в Арцахской войне.
Шествие возглавил депутат от парламентской фракции “Армения” Артур Хачатрян.
“Сегодня Армения противодействует таким вызовам, с которыми не сталкивалась последние 100 лет. Турецко-азербайджанские банды не скрывают своих целей – уничтожить Армению и армянский народ, потому что армянская нация не может существовать без Армении и Арцаха. Власти РА вместо того, чтобы объединить людей в единый кулак и нанести контрудар врагу, говорят о примирении и мире, говорят об односторонних уступках. Мы не против мира, мы сторонники мира. Мы заявляем, что, пока Армения не стала мощным государством, она не сможет мирно жить в регионе”, - заявил оппозиционный депутат в беседе с журналистами.
Отметим, что следующая группа граждан начнет шествие из Сардарапата.
Напомним, первое шествие во главе с депутатом НС Армении Аспрам Крпеян стартовало из Тавуша. Еще одна группа во главе с депутатом Анной Григорян направляется пешим ходом в Ереван из Тигранашена.