Արշակունյաց պողոտայում ոստիկանությունը բրիտ ուժ է կիրառել «Հայրենիք» կուսակցության ակտիվիստների նկատմամբ. խաղաղ ակցիայի 20 մասնակից բերման է ենթարկվել 04/28/2022   14:48  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ազատության հրապարակից իրազեկման ակցիա մեկնարկած մեր թիմակիցները, Արշակունյաց պողոտայում խաղաղ անհնազանդության ակցիա իրականացնելիս, Ոստիկանության հատուկ նշանակության խմբի բիրտ ուժի կիրառմամբ բերման են ենթարկվել ոստիկանական բաժիններ:Այս մասին ֆեյսբուում գրել է Սոս Հակոբյանը.
«Բերման է ենթարկվել շուրջ 20 իրազեկման ակցիայի մասնակիցներ:
Ըստ նախնական տեղեկությունների տղերքին տարել են Ոստիկանության Մալաթիայի և Շենգավիթի բաժանմունքներ:
Տղերքը ավելի պինդ են քան առաջ:
Հետ քայլ չի՛ լինելու»:
15:45 27/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱզատության հրապարակում ոստիկանությունն առանց որևէ պատճառի հրահրոցներ է բորբոքել և մեր թիմակիցներին բերման ենթարկել Ոստիկանության Մաշտոցի և Կենտրոնի բաժիններ .Հակոբյան
17:16 26/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՏղերքը ավելի ամուր են, քան կային առավոտյան.անհամաչափ և ապօրինի բիրտ ուժ կիրառելու համար հանցագործության մասին հաղորդում կներկայացվի
16:47 26/04/2022  |  ՄեկնաբանությունԽաղաղ կարճ ցույց անելու համար 14-25 ՀՅԴ երիտասարդ խիզախ անդամներ բերման են ենթարկվել. Արամ Վարդեւանյան
14:30 26/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՏղաներից առնվազն մեկին հարվածել են բերման ենթարկելիս, խեղդող հնարք կիրառել

В партии "Отечество" сообщили о грубом задержании соратников Ванецяна при проведении акции в Ереване 04/28/2022   15:25  |  Лента новостей
На проспекте Аршакуняц группа специального назначения полиции с применением грубой силы подвергла приводу  соратников председателя партии “Отечество” Артура Ванецяна в ходе проведения ими инфоакции, стартовавшей с Площади Свободы в Ереване. Об этом сообщил пресс-секретарь партии Сос Акопян.
"Приводу подвергли порядка 20 участников инфоакции. По предварительным сведениям, ребят увезли в отделения полиции по районам Малатия и Шенгавит. Ребята стали еще сильнее, чем были прежде. Ни шагу назад!"- написал Акопян на своей странице в Facebook.