«Տե՛ր ենք մեր հայրենիքին», «պայքա՛ր», «հայե՛ր, ոտքի». Ուսանողության ակցիայի ժամանակ ոստիկանությունն անհամաչափ ուժ կիրառեց 04/28/2022 15:23 | ԼՐԱՀՈՍ
«Երիտասարդի ձայնը» քաղաքացիական նախաձեռնության մի խումբ անդամները այս պահին իրազեկման ակցա են իրականացնում Արմավիր քաղաքում։ Երիտասարդներն առավոտյան Սարդարապատից քայլերթով ուղևորվել են դեպի Արմավիր։
«Տե՛ր ենք մեր հայրենիքին», «պայքա՛ր», «հայե՛ր, ոտքի՛» կոչերով երիտասարդները շրջում են քաղաքի փողոցներով՝ փորձելով ավելի մեծ թվով մարդկանց ներգրավել հանուն Հայաստանի ու Արցախի մեկնարկած պայքարին։
Ավելի վաղ նախաձեռնության՝ խաղաղ ակցիա իրականացնող անդամներից մի քանիսին ոստիկանները բիրտ ուժի կիրառմամբ՝ բերման ենթարկեցին։ Մարդկանց ուշադրությունը պայքարի վրա ուղղելու նպատակով երիտասարդները մի քանի րոպեով փակել էին Աբովյան փողոցը և դրոշի գույներով ծուխ արձակել, ինչին անմիջապես հետևել են ոստիկանության անհամաչափ գործողությունները։ Փողոցը փակած երիտասարդներին բերման են ենթարկել Ոստիկանության էրեբունու բաժին։

“К борьбе!”, “Вставайте, армяне!”: Полиция применила во время акции несоразмерную силу 04/28/2022   15:54  |  Лента новостей
Члены гражданской инициативы “Голос молодежи” в эти минуты проводят инфоакцию в городе Армавире. Представители молодежи утром пешим ходом направились из Сардарапата в Армавир.
Участники акции, скандируя “Мы стоим за свою Родину!”, “К борьбе!”, “Вставайте, армяне!”, провели шествие в Армавире с целью привлечь граждан к борьбе за Армению и Арцах.
Ранее полицейские с применением грубой силы подвергли приводу нескольких участников мирной акции. Чтобы привлечь внимание людей к борьбе молодые люди на несколько минут перекрыли улицу Абовяна и зажгли файеры с дымом, окрашенным в цвета армянского триколора. За этим последовали несоразмерные действия полиции. Перекрывших улицу участников акции доставили в эребунийский отдел полиции.