Ազատության հրապարակում ոստիկանությունն առանց որևէ պատճառի հրահրոցներ է բորբոքել և մեր թիմակիցներին բերման ենթարկել Ոստիկանության Մաշտոցի և Կենտրոնի բաժիններ .Հակոբյան 04/27/2022 15:45 | ԼՐԱՀՈՍ
Ազատության հրապարակում ոստիկանությունը առանց որևէ պատճառի հրահրոցներ է բորբոքել և բերման ենթարկել մոտ. 5 մեր թիմակիցների: Այս մասին ֆեյսբուքում ահազանոգւմ է «Հայրենիք» կուսակցության քարտուղար Սոս Հակոբյանը։
«Գտնվում են Ոստիկանության Մաշտոցի և Կենտրոնի բաժիններում:
Ինչքան խփեք, այդքան ուժեղանալու ենք:
Հ.Գ. դեռ այսքանի տվյալներն եմ կարողացել ճշտել
Դոխոյան Վահե
Բոյաջյան Վահագն
Ավետիքյան Վովա
Բադալյան Մարտիրոս»,-գրել է նա։
Հիշեցնենք, որ իրավիճակը Ազատության հրապարկում մի պահ եղել է գերլարված: Ոստիկանները բռնի ուժ գործադրելով բերման են ենթարկել խաղաղ ակցիա իրականացնող քաղաքացիներին, այդ թվում՝ կանանց:
Իրավիճակը փորձել է հանդարտեցնել «Հայրենիք» կուսակցության ղեկավար Արթուր Վանեցյանը, սակայն ոստիկանները նրա նկատմամբ նույնպես անհամաչափ ուժ են կիրառել: Արթուր Վանեցյանը ոստիկաններին և քաղաքացիներին հանդարտության կոչ է արել և հորդորել իրավիճակը չլարել:

Полиция без каких-либо причин разожгла стычки на Площади Свободы и подвергла приводу соратников Ванецяна - Акопян 04/27/2022   16:06  |  Лента новостей
Полиция без каких-либо причин разожгла стычки на Площади Свободы в Ереване и подвергла приводу порядка 5 соратников председателя партии “Отечество” Артура Ванецяна. Об этом сообщил пресс-секретарь партии Сос Акопян.
Он сообщил, что они находится в Маштоцком и Центральном отделах полиции.
“Чем больше вы будете бить нас, тем сильнее мы станем”, - написал Акопян.
Акопян уточнил данные четверых участников акции: Ваге Дохоян, Ваагн бояджян, Вова Аветикян, Мартирос Бадалян.
Напомним,  обстановка на Площади Свободы в центре Еревана под момент резко накалилась. Полицейские, применив грубую силу, начали подвергать приводу участников мирной акции, в том числе женщин.
Успокоить ситуацию попытался лидер партии “Отечество” Артур Ванецян, однако полицейские также применили в отношении него несоразмерную силу. Артур Ванецян призвал полицейских и граждан к спокойствию и попросил не накалять обстановку.