Հղի կնոջը վրաերթի ենթարկելու համար Փաշինյանին ուղեկցող անձնակազմի ներկայացուցիչը՝ սպայական վաշտի հրամանատարը ձերբակալվել է 04/26/2022 22:53 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեն հայտարարել է, որ հղի կնոջը վրաերթի ենթարկելուց հետո սպայական վաշտի հրամանատարը ձերբակալվել է՝ հաստատելով, որ նա դեպքից հետո հեռացել էր։
«ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության ճանապարհատրանսպորտային հանցագործությունների քննության բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 242-րդ հոդվածի 2-րդ մասով և 244-րդ հոդվածի 1-ին մասով հարուցված քրեական գործի շրջանակներում իրականացվում են քննչական և դատավարական այլ գործողություններ՝ Երևան քաղաքի Պարոնյան և Լեո փողոցների խաչմերուկում տեղի ունեցած մահվան ելքով վրաերթի հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ:
Նախնական տվյալներով, 2022թ. ապրիլի 26-ին՝ ժամը 18:05-ի սահմաններում, Երևան քաղաքի վերոնշյալ փողոցների խաչմերուկում ՀՀ ոստիկանության «Ճանապարհային ոստիկանություն» ծառայության ուղեկցող սպայական վաշտի հրամանատարն իր կողմից վարած «Տոյոտա Պրադո» մակնիշի ավտոմեքենայով վրաերթի է ենթարկել Արարատի մարզի 28-ամյա բնակչուհուն, որի հետևանքով ստացած մարմնական վնասվածքներով վերջինս տեղափոխվել է «Նաիրի» բժշկական կենտրոն, որտեղ գիտակցության չգալով՝ մահացել է:
Նշված ավտոմեքենայի վարորդը դեպքից հետո թողել է ճանապարհատրանսպորտային պատահարի վայրը և հեռացել»,- հայտնում են քննչական կոմիտեից։ Նույն աղբյուրի փոխանցմամբ՝ վարորդը դեպքի վայր է վերադարձել ժամը 20:05-ին և մասնակցել կատարվող քննչական գործողություններին, երբ դեպքի մասին արդեն հայտնի էր դարձել մամուլին։
Վերջինս ձերբակալվել է:
Ինչպես արդեն հայտնի է՝ Լեո-Պարոնյան-Պռոշյան փողոցների հատվածում Նիկոլ Փաշինյանի կառավարական ավտոշարասյունը վթարի է ենթարկել 19 տարեկան երիտասարդ հղի կնոջ, որը տեղափոխվել էր հիվանդանոց, որտեղ մահացել է։

Задержан водитель автомобиля из кортежа Пашиняна, сбивший насмерть беременную женщину в Ереване 04/27/2022   09:22  |  Криминальная хроника
В отделе по расследованию дорожно-транспортных преступлений управления СК по Еревану ведется расследование для установления обстоятельств наезда со смертельным исходом на перекрестке улиц Пароняна и Лео.
Расследование ведется в рамках уголовного дела, возбужденного по ч. 2 ст.  242 (нарушение правил дорожного движения и эксплуатации транспортных средств, повлекшее по неосторожности смерть человека) и ч. 1. ст. 244(оставление места дорожно-транспортного происшествия) УК Армении.
По предварительным данным, 26-го апреля около 18:05 на перекрестке вышеуказанных улиц командир офицерской роты сопровождения на автомобиле марки "Тойота Прадо" совершил наезд на 28-летнюю жительницу Араратской области, в результате чего она с травмами была доставлена в медцентр "Наири", где скончалась, не приходя в сознание.
"Водитель указанной машины после инцидента оставил место ДТП", - сообщили в СК. Тот же источник сообщает, что водитель в 20:05 вернулся на место происшествия и принял участие в проводимых следственных действиях, когда о происшествии уже стало известно СМИ.
Он задержан. Расследование продолжается.
Ранее сообщалось, правительственный кортеж Никола Пашиняна сбил беременную девушку, которая была доставлена в больницу, где скончалась.