Մենք չենք ցանկանում զիջել մեր հողատարածքից գեթ մեկ սանտիմետր. կորցնել Արցախը. Իջևանի հոգևոր հովիվ 04/25/2022   12:48  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մենք չենք ցանկանում զիջել մեր հողատարածքից գեթ մեկ սանտիմետր և կորցնել Արցախը, սա մեր ազգային պայքարն է։ Մենք պետք է լինենք մեր ժողովրդի կողքին։ Այս մասին Իջևանում մեկնարկած դեպի Երևան երթի ժամանակ ասաց Իջևանի հոգևոր հովիվ Տեր Սիմեոն քահանա Առաքելյանը։
Տեր Սիմեոնն ընդգծում է՝ եկեղեցին դուրս է քաղաքական հարցերից, սակայն հոգևորականները պետք է լինեն ժողովրդի կողքին այն հարցերում, երբ կա անհրաժեշտությունը։
«Սա մեր ժառանգած հող հայրենիքն է, որը պետք է փոխանցենք հետագա սերունդներին, պետք է լինի պայքար, պատրաստակամություն այն պահելու, պաշտպանելու, պետք է ուղղակի առանց այդ էլ պառակտված ազգը թույլ չտանք, որ պառակտվի»,-ասաց Իջևանի հոգևոր հովիվը։
21:21 22/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՈստիկանությունը փորձել է առևանգել Միքայել Բադալյանին
21:12 22/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանում նոր բողոքի ցույցեր են հասունանում․ Հրանտ Մելիք-Շահնազարյան
20:46 22/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍ44-օրյա պատերազմի մասնակիցներ Նվեր Կիրակոսյանն ու Արթուր Ավագյանը դադարեցնում են հացադուլը
19:05 22/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍ«Պետք է գտնվի մեկը, որ մեզ թափ կտա, որպեսզի մենք հասկանանք, որ սա մեր վերջն է, բայց Աստված չանի, որ դա լինի թուրքը». Լևոն Հարությունյան

Мы не хотим уступить ни пяди нашей земли, потерять Арцах – духовный пастырь Иджевана 04/25/2022   13:41
"Мы не хотим уступить ни пяди нашей земли, мы не хотим потерять Арцах, это национальная борьба. Мы должны быть рядом с нашим народом", - заявил духовный пастырь Иджевана отец Симеон Аракелян в ходе шествия, стартовавшего из административного центра Тавуша в Ереван.
Он подчеркнул, что церковь вне политики, однако представители духовенства должны быть рядом с народом, когда возникает необходимость.
“Это наша родина, доставшаяся нам в наследство, которую мы должны передать грядущим поколениям. Должна быть борьба, должна быть готовность отстоять и защитить ее. Мы не должны допустить раскола и без того расколотой нации”, - сказал духовный пастырь Иджевана.