Իջեւանցիները երթով կշարժվեն դեպի Երեւան. Իշխան Սաղաթելյանը հայտարարել է պայքարի նոր փուլի մասին 04/25/2022   09:17  |  Քաղաքական
ՀՀ ԱԺ փոխխոսնակ, ՀՅԴ Հայաստանի ԳՄ ներկայացուցիչ  Իշխան Սաղաթելյանը հայտարարել է մարզերից երթերի մեկնարկի մասին:
«Զանգն արդեն հնչել է, եկել է գործելու ժամանակը։
Տեղեկացնում եմ, որ առավոտյան 11։00-ին, Իջևանից Հայաստանի արժանապատիվ քաղաքացիները կսկսեն իրենց երթը դեպի Երևան։
Առաջիկայում նման երթեր կմեկնարկեն Հայաստանի այլ մարզերից ևս։ Մի քանի օր անց մենք տարբեր ուղղություններով Երևան ժամանած մեր հայրենակիցներին կդիմավորենք մեր մայրաքաղաքի սրտում։
Իսկ մինչ այդ մենք Երևանում կիրականացնենք ամենօրյա իրազեկման երթեր։ Առաջին երթը կմեկնարկենք այսօր՝ ժամը 18։30-ին՝ Կոմիտասի պողոտայի
Սբ. Խաչ եկեղեցու մոտ։
Ի գործ, սիրելիներ», - նշել է Սաղաթելյանը:։
20:28 23/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԳնալու ենք մինչեւ վերջ, հեռացնելու ենք աղետաբեր այս իշխանությանը, վերականգնելու ենք մեր արժանապատվությունը.Իշխան Սաղաթելյան
18:26 22/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի հիմնախնդիրը ներքաղաքական պայքարի և իշխանության հասնելու գործիք չպետք է լինի. Արսեն Թորոսյան
15:30 22/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԻշխան Սաղաթելյան. Ամբողջ Հայաստանով սկսում ենք անդադար բողոքի ակցիաներ, քայլեր և գործողություններ

Достойные граждане Армении начнут шествие из Иджевана в Ереван: Сагателян анонсировал старт нового этапа борьбы 04/25/2022   09:32  |  Политика
Вице-спикер парламента Армении, представитель Верховного органа АРФ “Дашнакцутюн” Ишхан Сагателян анонсировал старт шествий из областей.
“Звонок уже прозвенел, настало время действовать. Сообщаем, что утром в 11:00 достойные граждане Армении начнут шествие из Иджевана в Ереван. В ближайшее время стартуют шествия из других областей Армении. Спустя несколько дней мы встретим наших соотечественников, прибывших из разных точек страны, в сердце нашей столицы”, - сообщил Сагатлян.
А до этого, по его словам, в Ереване пройдут информационные акции. Первое шествие стартует сегодня в 18:30 с проспекта Комитаса, с территории близ церкви Сурб Хач. “За дело, дорогие!”- заявил Сагателян.