ԵՊԲՀ-ի դիմաց Արցախի դրոշն է տեղադրվել. մի շարք ուսանողներ անժամկետ դասադուլ են հայտարարել 04/25/2022 14:27 | Մեկնաբանություն
Մխիթար Հերացու անվան բժշկական համալսարանի դիմաց այսօր ուսանողները Արցախի դրոշն են տեղադրել, ԵՊԲՀ մի շարք ուսանողներ էլ անժամկետ դասադուլ են հայտարարել.
«ՀՅԴ «Նիկոլ Աղբալյան» ուսանողական միության վարչության ներկայացուցիչ, բժիշկ Հայկազ Հարությունյանը և մի խումբ ԵՊԲՀ ուսանողներ Մխիթար Հերացու անվան բժշկական համալսարանում բարձրացրեցին Արցախի Հանրապետության դրոշը և, կոչ անելով ուսանողությանը միանալ բոյկոտին, հայտարարեցին անժամկետ դասադուլ` պայմանավորված Հայաստանում և Արցախում օրեցօր վատթարացող անվտանգային պայմաններով»,-ասվում է ՀՅԴ «Նիկոլ Աղբալյան» ուսանողական միության տարածած հայտարարության մեջ:

Перед зданием Ереванского медуниверситета установили флаг Арцаха: несколько студентов бойкотируют занятия 04/25/2022 14:36 | Лента новостей
Студенты сегодня установили флаг Арцаха напротив Ереванского государственного медицинского университета имени Мхитара Гераци. Несколько студентов ЕГМУ объявили бессрочный бойкот занятий.
Представитель управления студенческого союза “Никол Агбалян” АРФ “Дашнакцутюн”, врач Айказ Арутюнян и группа студентов подняли в ЕГМУ флаг Республики Арцах.
“Они призвали учащихся присоединиться к бойкоту. Они анонсировали бессрочную забастовку из-за ухудшающихся каждым днем условий безопасности в Армении Арцаха”, - говорится в заявлении.