Հայ ժողովրդի համար այսօր պատմական օր էր. «լաոն» զարթնում է, մենք պետք է բացենք նոր արշալույս.Իշխան Սաղաթելյան 04/23/2022   23:24  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այսօր հայ ժողովրդի համար պատմական օր էր: Հայ ազգն այսօր ամբողջ աշխարհին ցույց տվեց, որ տեր է իր իրավունքներին, տեր է Արցախին և պատրաստ է պայքարել իր երկրում իրավունքի համար: Ծիծեռնակաբերդում Ջահերով երթից հետո հայտարարեց ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանը.
«Այս օրը մենք սկսեցիք « Զարթնի՛ր լաո»-ով , ուստի այսօրվանից «լաոն» զարթնում է, մենք պետք է բացենք նոր արշալույս»,-իր ելույթում ասաց Սաղաթելյանը:
22:53 23/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԺխտումը նույնպես հանցագործություն է. Արցախը միացել է Ցեղասպանության զոհերի հիշատակի երթին
22:16 23/04/2022  |  ՄեկնաբանությունԱշխարհն այսօր հարգանքով է խոսելու հայերի մասին․ Զաքարյան
22:12 23/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՇատ քաղաքացիներ են դիմել, ասում են՝ եկեք Նիկոլ Փաշինյանի ճանապարհը փակենք, թույլ չտանք իր մուտքը Ծիծեռնակաբերդ, բայց մենք այդ քայլին չենք գնա.Իշխան Սաղաթելյան
21:33 23/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԼՂ կարգավիճակի նշաձողի թեկուզև թեթևակի իջեցումը կարող է կործանարար լինել հայ ազգի համար.Լևոն Մնացականյան
21:15 23/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՋահերով երթի մասնակիցները Հրապարակում այրել են Թուրքիայի և Ադրբեջանի դրոշները
21:06 23/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՋահերով երթ է մեկնարկել նաև Ստեփանակերտում ու Կապանում
20:28 23/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԳնալու ենք մինչեւ վերջ, հեռացնելու ենք աղետաբեր այս իշխանությանը, վերականգնելու ենք մեր արժանապատվությունը.Իշխան Սաղաթելյան
19:20 23/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍ«Զարթնի՛ր լաո». Հանրապետության հրապարակից մեկնարկել է ավանդական Ջահերով երթը դեպի Ծիծեռնակաբերդ
09:04 23/04/2022  |  ՄամուլՋահերով երթ` նաև Արցախում. համախմբման գործընթացները շարունակվում են. «Փաստ»

Многотысячное шествие в память о жертвах Геноцида армян завершилось клятвой бороться за права Армении и Арцаха 04/24/2022   00:29  |  Лента новостей
В Ереване 23 апреля прошло многотысячное факельное шествие в память о жертвах Геноцида армян.
"Сегодня исторический день. Армянская нация показала всему миру, что отстаивает свои права, что является хозяином Арцаха. Он готов бороться за свое право жить в своей стране.  Сработал девиз "Просыпайся, сынок!". С сегодняшнего должна взойти новая заря. Во время шествия я получил письмо. Хочу поделиться с вами. Юноша из Арцаха прислал видеообращение, в котором просит не оставлять их одних. Я хочу, чтобы мы все пообещали всем арцахцам, что мы не оставим их одних. Давайте пообещаем себе, что готовы сражаться за свои права. Вперед, к победе!", - сказал вице-спикер парламента Армении Ишхан Сагателян в мемориальном комплексе "Цицернакаберд".