Կարևոր պայմանավորվածություններ են ձեռք բերվել տարծաշրջանային կոմունիկացիաների բացման հարցում.Փաշինյանը մանրամասներ է ներկայացրել մոսկովյան այցից 04/22/2022   15:15  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նիկոլ Փաշինյանն արդյունավետ է համարել իր Մոսկվա կատարած այցը:
Կառավարության նիստի մեկնարկին նա մանրամասներ ներկայացրեց մոսկովյան այցից և ՌԴ նախագահի հետ ունեցած հանդիպումից՝ նշելով, որ հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկկողմ օրակարգի առանցքային հարցերը, ինչն արձանագրված է Ռուսասատանի նախագահի և Հայաստանի վարչապետի համատեղ ընդունած հայտարարության մեջ:
Փաշինյանի հաղորդմամբ՝ առանձնահատուկ ուշադրություն է դարձվել տարածաշրջանային կայունությանը և անվտանգությանը վերաբերվող մի շարք հարցերին.
«Կարևոր պայմանավորվածություններ ձեռք բերեցինք տարածաշրջանային կոմունիկացիաների բացման սկզբունքների հարցում՝ արձանագրելով Հայաստանի ու Ռուսաստանի մոտեցումների նույնականացումը: Տվյալ հարցում կարող ենք արձանագրել մեր բոլոր միջազգային գործընկերների դիրքորոշումների ընդհանրությունը ու այս ֆոնին ուզում եմ վերահաստատել Հայաստանի պատրաստակամությունը՝ օր առաջ մեկնարկել Արևելքն Արևմուտքին կապող երկաթուղագծի ու ավտոճանապարհների շինարարությունը ՀՀ տարածքով. հույս ունեմ՝ այս հարցով զբաղվող եռակողմ աշխատանքային խումբը առաջիկայում կկարողանա պրոցեսը մեկնարկելու համար անհրաժեշտ փաստաթղթեր մշակել ու համաձայնեցնել»,-ասաց Նիկոլ Փաշինյանը:
21:32 21/04/2022  |  Հարցազրույց«Նիկոլ Փաշինյանը ստորագրել է մի փաստաթղթի տակ, որի գոյության մասին ինքը տեղյակ չի եղել, նա այդ փաստաթղթի հետ կապ ունի այնքան, որքան երկիրն ու երկինքն իրար հետ». Նահապետյան
09:57 21/04/2022  |  ՄամուլԻշխանության վախերը. Ինչու են մերժել ընդդիմությանը. «Հրապարակ»
09:43 21/04/2022  |  ՄամուլԻնչ փոխվեց երեք տարում. Փաշինյանի հակասական հայտարարությունները. «Ժողովուրդ»
09:41 21/04/2022  |  ՄամուլԻնչո՞ւ է Փաշինյանը «Արմենիա»-ի օդանավով մեկնել Մոսկվա. «Հրապարակ»
00:10 21/04/2022  |  ՔաղաքականԱԱԾ-ն կձերբակալի Փաշինյանին` իր կաբինետում. սա՛ է իշխանափոխության միակ տարբերակը. Արմինե Ադիբեկյան (տեսանյութ)
23:57 20/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՇուշիի հանձնումը երդվյալ թշնամուն ամենևին բերդաքաղաքով չի ավարտվում․ Մտավորականության միություն
23:45 20/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանի հերթական խայտառակությունն ու սուտն արդեն Մոսկվայում․ Գեղամ Մանուկյան
21:58 20/04/2022  |  Քաղաքական«Ականատես ենք լինում հակահայ իշխանությունների վերջին խռխռոցին, նրանք շուտով կլքեն կառավարական ամառանոցները». քաղաքական վերլուծաբան
20:20 20/04/2022  |  ՔաղաքականՊուտինը Փաշինյանին կանչել էր, որ Ռուսաստանի շահերը սպասարկող փաստաթուղթ ստորագրի, նա էլ գնաց, ստորագրեց ու եկավ. քաղտեխնոլոգ

Достигнуты важные договоренности по принципам открытия региональных коммуникаций, зафиксировано единство подходов Армении и РФ - Пашинян 04/22/2022   15:25  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян на заседании правительства в пятницу представил подробности со своего недавнего  официального визита в Москву.
Пашинян заявил, что в ходе встречи с президентом РФ Владимиром Путиным обсуждались ключевые вопросы двусторонней повестки дня, что отражено в совместном заявлении лидеров двух государств.
По словам Пашиняна, особое внимание было уделено вопросам, касающимся стабильности и безопасности в регионе
“Достигнуты важные договоренности по вопросам о принципах открытия региональных коммуникаций, зафиксировано единство подходов Армении и России. В данном вопросе мы можем зафиксировать общность позиций всех наших международных партнеров на этом фоне хочу переподтвердить готовность Армении как можно скорее начать строительство автомобильной и железной дороги, связывающих Восток и Запад по территории Армении", - сказал Никол Пашинян на заседании правительства.
Он выразил надежду, что занимающаяся эти вопросом трехсторонняя группа в ближайшее время сможет подготовить и согласовать необходимые документы для скорейшего запуска этого процесса.
18:53 19/04/2022  |  Лента новостейПашинян рассчитывает на результативные переговоры с Путиным
18:02 19/04/2022  |  Лента новостейПроблем остается много: Путин заявил о планах обсудить с Пашиняном темы безопасности, в том числе связанные с Карабахом
17:12 19/04/2022  |  Лента новостейВ Москве началась встреча Пашиняна и Путина
16:15 18/04/2022  |  Лента новостейВ Кремле назвали темы предстоящих переговоров Пашиняна и Путина в Москве