Ապրիլի 25-ին մեկնարկում է պայքարի երկրորդ փուլը. Վանեցյան 04/22/2022 17:28 | ԼՐԱՀՈՍ
Ազատության հրապարակում նստացույցի 5-րդ օրը Արթուր Վանեցյանը հայտարարել է պայքարի երկրորդ փուլի մեկնարկի մասին։
Նրա փոխանցմամբ՝ այս օրերին տասնյակ հազարավոր մարդիկ դուրս են եկել փողոց՝ գիտակցելով, թե ինչ կատարվում Հայրենիքում՝ պատրաստակամություն հայտնելով պայքարել հանուն մեծ հայրենիքի, հանուն Արցախի եւ Հայաստանի։
«Այս պայքարն անկասելի է ու այն տանելու է մեր մեծ նպատակի, այն է՝ ունենալ հզոր, անկախ, ինքնիշխան Հայաստան»,- նշել է Ա.Վանեցյանը՝ ավելացնելով, որ պայքարը բաղկացած է մի քանի փուլից, որի հաջորդ փուլը մեկնարկում է ապրիլի 25-ին։
«Հուսով եմ, որ կարողանալու եք դժգոհության հզոր ալիք բարձրացնել ու ժողովրդի, քաղաքացու ճնշումը բանեցնել այս իշխանությունների նկատմամբ»,- հայտարարել է Ա. Վանեցյանը, իսկ մինչ այդ բոլորին ապրիլի 23-ին հրավիրել է Ազատության հրապարակ՝ միասին մասնակցելու ջահերով երթին, որն այս տարի ունի բոլորովին այլ խորհուրդ։

Артур Ванецян анонсировал старт второго этапа борьбы с 25 апреля 04/22/2022   18:04  |  Лента новостей
Уже пятый день на Площади Свободы в центре Еревана проходит сидячий пикет. Глава парламентской фракции “Честь имею” Артур Ванецян объявил о начале второго этапа борьбы.
По его словам, в эти дни десятки тысяч людей вышли на улицу, осознав происходящее на родине и выразив готовность бороться за Арцах и Армению.
“Эту борьбу невозможно остановить, она ведет к великой цели, к мощной, независимой, суверенной Армении”, - отметил Ванецян. Он добавил, что борьба состоит из нескольких этапов и анонсировал старт следующей фазе с 25 апреля.
“Я надеюсь, что нам удастся поднять мощную волну недовольства, и оказать всенародное давление на действующую власть”,- заявил Ванецян. Он пригласил 23 апреля всех на Площадь Свободы для  участия в факельном шествии, которое в этом году заключает в себе иной завет.