Արարատ Միրզոյանը ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչի հետ քննարկել են հայ ռազմագերիների հայրենադարձման հարցը 04/22/2022 14:51 | ԼՐԱՀՈՍ
Ապրիլի 22-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն ընդունել է Հարավային Կովկասում և Վրաստանի ճգնաժամի հարցերով ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարի գլխավորած պատվիրակությանը:
Կողմերը քննարկել են ապրիլի 6-ի բրյուսելյան հանդիպման արդյունքում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրականացման ընթացքը, տարածաշրջանի տնտեսական և տրանսպորտային ենթակառուցվածքների ապաշրջափակման հեռանկարները։
Հանդիպման ընթացքում հատուկ անդրադարձ է կատարվել առկա հումանիտար խնդիրներին, մասնավորապես՝ հայ ռազմագերիների և այլ պահվող անձանց հայրենադարձմանը։

Мирзоян обсудил со спецпредставителем ЕС вопрос возвращения армянских военнопленных 04/22/2022 15:00 | Лента новостей
Глава МИД Армении Арарат Мирзоян 22 апреля принял делегацию во главе со специальным представителем Европейского союза по Южному Кавказу и кризису в Грузии Тойво Клааром.
Как сообщает пресс-служба МИД Армении, стороны обсудили ход реализации договоренностей, достигнутых по итогам встречи 6 апреля в Брюсселе, перспективы разблокирования экономической и транспортной инфраструктуры региона. В ходе встречи особое внимание было уделено имеющимся гуманитарным проблемам, в частности, возвращению на родину армянских военнопленных и других удерживаемых лиц.