Սպանություն Նալբանդյան գյուղում. փեսան ձերբակալվել է 04/22/2022   10:24  |  Քրեական խրոնիկոն
Ապրիլի 22-ին, ժամը 00.15-ին, ոստիկանության օպերատիվ կառավարման կենտրոնից Արմավիրի բաժին հաղորդում է ստացվել, որ Նոր Արմավիր գյուղից Նալբանդյան տանող ճանապարհին կրակոցներ են, նախնական տվյալներով՝ մեկ քաղաքացու տեղափոխել են հիվանդանոց, ևս մեկ քաղաքացի ընկած է գետնին:
Մեկնած օպերատիվ-քննչական խումբը պարզել է, որ ժամը 00.05-ի սահմաններում Նալբանդյան գյուղի տներից մեկի բակում տեղի ունեցած վիճաբանության ժամանակ տանտիրոջ փեսան՝ նույն գյուղի 44-ամյա բնակիչը, իր անվամբ գրանցված 12 մմ տրամաչափի որսորդական հրացանից կրակել է տանտիրոջ, նրա կնոջ և որդու ուղղությամբ, ինչի հետևանքով գլխի շրջանում վնասվածքներ ստացած տանտերը՝ 68-ամյա Էդիկ Մարտիրոսյանը, մահացել է, նրա 40-ամյա որդին և 71-ամյա կինը մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են հիվանդանոց:
44-ամյա տղամարդը ներկայացել է ոստիկանության Արմավիրի բաժին և ներկայացրել հրացանը՝ 6 փամփուշտներով: Նա ձերբակալվել է:
12:05 11/04/2022  |  Քրեական խրոնիկոնԳորիսում տեղի ունեցած սպանության դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ
11:05 11/04/2022  |  Քրեական խրոնիկոնԳորսում կրակոցներ են հնչել. մահացել է 56-ամյա տղամարդ
15:01 22/03/2022  |  Քրեական խրոնիկոնԼորուտ գյուղի 42-ամյա բնակիչը հայտնաբերվել և ձերբակալվել է՝ համագյուղացու սպանության կասկածանքով. տվել է ինքնախոստովանական ցուցմունք
15:28 27/02/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՍպանություն Գյումրու կենտրոնում՝ Զորավար Անդրանիկի հուշարձանի մոտ․Shamshyan. com
16:12 12/02/2022  |  Քրեական խրոնիկոնՍպանություն Շենգավիթում. կասկածյալը ձերբակալվել է
14:41 26/01/2022  |  Քրեական խրոնիկոն76-ամյա տղամարդը սպանել է կնոջը, ապա մասնատել մարմինը. կնոջ ոտքերը հայտնաբերվել են տան բակում
16:52 30/12/2021  |  Քրեական խրոնիկոնԴանակահարություն՝ Էջմիածնում. բժիշկները պայքարում են 18-ամյա տղայի կյանքի համար
16:04 28/12/2021  |  Քրեական խրոնիկոնՎարդան Ղուկասյանի դստեր փեսացուի սպանությունից 9 տարի անց սպանվել է վերջինիս մայրը
17:40 18/11/2021  |  Քրեական խրոնիկոնՉորս անձի նկատմամբ սպանության փորձ կատարելու դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործն ուղարկվել է դատարան (տեսանյութ)
12:09 15/11/2021  |  Քրեական խրոնիկոնՍպանություն Երևանում. Քանաքեռի սեփական տներից մեկում հայտնաբերվել է 54-ամյա տղամարդու դի՝ բռնության հետքերով

Ссора между родственниками в Армавирской области Армении закончилась убийством 04/22/2022 10:49 | Криминальная хроника
Стрельба произошла в Армавирской области Армении в ночь на пятницу. Сигнал о стрельбе на дороге, ведущей от села Нор Армавир в Налбандян поступил в центр оперативного управления полиции в 00:15 22 апреля, по предварительным данным, один человек был доставлен в больницу, еще один — лежит на дороге. Об этом сообщает пресс-служба Полиции Армении.
Прибывшая на место происшествия оперативно-следственная группа выяснила, что около 00:05 во время ссоры, произошедшей во дворе одного из домов в селе Налбандян, зять хозяйки, 44-летний житель того же села, выстрелил из зарегистрированного на него охотничьего ружья калибра 12 мм в хозяина дома, его жену и сына. В результате стрельбы хозяин дома, 68-летний Эдик Мартиросян, который огнестрельное ранение в голову, скончался. Его 40-летний сын и 71-летняя жена с ранениями были доставлены в больницу. 44-летний мужчина явился с Армавирский отдел полиции и сдал ружье с 6 патронами. Он задержан. Назначены экспертизы. Ведется следствие.