Ռոբերտ Քոչարյանը կմասնակցի ջահերով երթին 04/21/2022   14:32  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը կմասնակցի ապրիլի 23-ին իրականացելիք ջահերով երթին։ ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի գրասենյակի համակարգող Բագրատ Միկոյանը «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում ասաց. «Այո, նախագահ Քոչարյանը կմասնակցի ջահերով երթին»։
Նշենք, որ ջահերով երթն այս տարի մեկնարկելու է ժամը 19։15-ին, Հանրապետության հրապարակից։ Երթի մասնակիցները երթով շարժվելու են դեպի Ծիծեռնակաբերդի բարձունք։
19:14 19/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՌոբերտ Քոչարյանի պաշտպանի նկատմամբ կիրառվեց սանկցիա. Օրբելյանը տուգանվեց 50.000 դրամի չափով
18:54 14/04/2022  |  Դատական ռեպորտաժներՓաշինյանը Ռոբերտ Քոչարյանին մեղադրել է բանակը և պետությունը թալանելու մեջ՝ առանց դատավճռի, Փաշինյանի պնդումները չեն կարող հաստատվել որևէ այլ ապացույցով. նիստը հետաձգվեց
09:53 07/04/2022  |  ՄամուլՔոչարյանը գոհ է եղել հանրահավաքից. «Փաստ»
10:02 05/04/2022  |  ՄամուլԵրկրորդ եւ երրորդ նախագահները կմասնակցե՞ն այսօրվա հանրահավաքին. «Հրապարակ»
20:04 04/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՌոբերտ Քոչարյանը վնասվածք է ստացել. կմասնակցի՞ արդյոք ընդդիմության հանրահավաքին
19:59 31/03/2022  |  Դատական ռեպորտաժներՎճռաբեկ Դատարանը վարույթ է ընդունել հակասահմանադրական հոդվածով Քոչարյանի եւ մյուսների նկատմամբ հետապնդումը դադարեցնելու որոշման դեմ դատախազության բողոքը

Роберт Кочарян примет участие в факельном шествии в память о жертвах Геноцида армян 04/21/2022   14:39  |  Лента новостей
Второй президент Армении Роберт Кочарян 23 апреля примет участие в факельном шествии в память о жертвах Геноцида армян в Османской империи. Об этом “ФактИнфо” сообщил координатор офиса экс-президента Армении Баграт Микоян.
"Да, президент Кочарян примет участие в факельном шествии", - сообщил собеседник агентства.
Факельное шествие этом году начнется в 19:15 с Площади Республики, откуда участники направятся в мемориальный комплекс "Цицернакаберд".
09:13 21/04/2022  |  Лента новостейПо всей Москве размещены баннеры с напоминанием о Геноциде армян
13:01 18/04/2022  |  Лента новостейЗартнир, лао! Факельное шествие в Цицернакаберд начнется с Площади Республики 23 апреля
11:02 01/04/2022  |  Лента новостейПредложенная Арменией резолюция “Предупреждение геноцида” принята на сессии Совета ООН по правам человека