Միանում եմ. «խզված ձայնով» հրետանավորը միացավ հացադուլ հայտարարած զինակից ընկերներին (տեսանյութ) 04/20/2022 14:51 | ԼՐԱՀՈՍ
Արցախյան երրորդ՝ 44-օրյա պատերազմի մասնակից Մնացական Ավետիսյանը, որը պատերազմի օրերին հանրության մեջ տպավորվեց «խզված ձայնով» հրետանավոր՝ միացել է Ազատության հրապարակում հացադուլ իրականացնող իր զինակից ընկերներին՝ Նվեր Կիրակոսյանին, Արթուր Ավագյանին։
Ավետիսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացրել է այդ մասին՝ նշելով. «Միանում եմ:
Արցախի պետականությունը և մեր հայրենակիցների՝ պատմական հայրենիքում ապրելու, արարելու իրավունքը բացարձակ արժեքներ են:
Կոչ եմ անում երիտասարդներին միանալ, մոբիլիզացնելու գաղափարները, տեր կանգնելու մեր հայրենիքին»,-գրել նա:

Известный артиллерист с "охрипшим голосом" присоединился к своим боевым товарищам, объявившим голодовку(ВИДЕО) 04/20/2022   15:28  |  Лента новостей
Участник  44-дневной войны в Арцахе,  артиллерист Мнацакан Аветисян, ставший известным после видеоролика, на котором он охрипшим голосом кричит "огонь”, присоединился к своим боевым товарищам Нверу Киракосяну и Артуру Авагяну, проводящим голодовку на Площади Свободы в Ереване. Об этом Аветисян сообщил на своей странице в Facebook.
"Присоединяюсь! Государственность Арцаха и право наших соотечественников жить, созидать на своей исторической родине являются абсолютными ценностями. Я призываю молодежь присоединиться, генерировать идеи и встать на защиту своей родины", -написал он.