Ես հայ եմ, ազգանունս ավարտվում է «յան»-ով, որևէ մեկը չի կարող ինձ մեղադրել այլ կապերի մեջ. Վանեցյան 04/20/2022   12:35  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վստահ եմ, որ իշխանափոխությունից հետո, երբ լինեն մարդիկ, որոնք առաջնորդվում են Արցախի և Հայաստանի պետական շահերով, կարող են դիվանագիտական ճանապարհով լուծել խնդիրները։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ, ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Արթուր Վանեցյանը։
«Պարտությունից հետո Նիկոլ Փաշինյանը՝ պարտվող երկրի ներկայացուցիչը, «առաջնորդ»-ը, իր վրա վերցրել է պարտավորություններ, որից չի կարող այլևս անցնել։ Քաղաքական իշխանության փոփոխությունից հետո կարելի է դիվանագիտական ճանապարհով այս ամենը լուծել։ Այսօրվա իշխանությունն ասում է՝ մեր այլընտրանքն այս մարդիկ են, որոնք քարոզում են պատերազմ, ես ձեզ ասում եմ՝ ամենաքիչը պատերազմ ես եմ ուզում։ Դեմ եմ պատերազմի»,-նշեց Վանեցյանը՝ հավելելով, որ հնարավոր է նորմալ դիվանագիտական ճանապարհով ստանալ հայանպաստ լուծումներ։
Ինչ վերաբերում է հարցին՝ որևէ կապ ունի արտաքին ուժերի հետ, Վանեցյանը նշեց. «Ես հայ եմ, ազգանունս ավարտվում է «յան»-ով, ես կապ ունեմ միայն Հայաստանի, Արցախի, հայ ժողովրդի հետ։ Որևէ մեկը չի կարող ինձ մեղադրել այլ կապերի մեջ»։
11:55 20/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՎճռական գործողությունները ենթադրում են մարդկանց որոշակի քանակություն. Սողոմոնյան
11:06 20/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱզատության հրապարակ․ օր 4-րդ․ նստացույց, հացադուլ, բողոքի ակցիաներ․ շարժմանը միացող երիտասարդների թիվն ավելանում է

Ванецян: “Я армянин, моя фамилия оканчивается на “ян”, никто не может меня обвинять в иных связях” 04/20/2022   13:09  |  Лента новостей
Глава парламентской фракции “Честь имею”, лидер партии “Отечество” Артур Ванецян уверен, что после смены власти в Армении, когда появятся люди, которые руководствуются государственными интересами Арцаха и Армении, проблемы удастся решить дипломатическим путем.
“После поражения Никол Пашинян как лидер проигравшейся страны взял на себя обязательства, переступить через которые отныне не сможет. После смены политической власти можно добиться решения всех вопросов дипломатическим путем. Нынешняя власть заявляет, что альтернативой им являются люди, которые пропагандируют войну. Я вам говорю, что меньше всего войны хочу я. Я против войны”, -отметил Ванецян. Он считает, что благоприятных для Армении решений можно добиться и дипломатическим путем.
Что касается вопроса, имеет ли он отношение к внешним силам, Ванецян отметил:”Я армянин, моя фамилия оканчивается на “ян”, я связан только с Арменией, Арцахом, армянским народом, никто не может меня обвинять в иных связях”.