Կշարունակենք հացադուլը. 44-օրյա պատերազմի մասնակիցները կրկին կոչով դիմեցին երիտասարդներին 04/19/2022   11:54  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ինքնազգացողությունը դրական է, որևէ խնդիր այս պահին չի դիտարկվում, տրամադրությունը գերազանց է, որովհետև այսօր արդեն ունենք երեկվա օրը՝ որպես հիմք։ Երեկ փաստացի կարողացանք ուշադրություն գրավել այս գործողությունների գաղափարի վրա։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց 44-օրյա պատերազմի մասնակից Նվեր Կիրակոսյանը, որն ընկերոջ՝ Արթուր Ավագյանի հետ, հացադուլ է հայտարարել Ազատության հրապարակում։
«Եկել է պահը, որ վեր կանգնենք անձերից, վեր կանգնենք մեր կուսակցական մոտեցումներից, դիրքորոշումներից, որովհետև գործ ունենք բացարձակ արժեքի տեսանկյունից վտանգի հետ։ Երեկվանից այստեղ ենք, մեզ մոտեցել են բազմաթիվ քաղաքացիներ։ Ուզում եմ ասել, որ երբ ես ու Արթուրը եկել ենք այստեղ, մեզ հետ ունեինք մեր պայուսակները, որտեղ հագուստ էր, ջուր և Արցախի դրոշը, իսկ այն, ինչ հիմա կա՝ քաղաքացիները, մեր ընկերները, մտահոգ մարդիկ էին մոտենում և տալիս էին տաք շորեր, քնելու համար հարմարանքներ։ Մոտենում էին մեր ծնողների, տատիկ-պապիկների տարիքին մարդիկ։ Առաջին հերթին մեր առողջության համար էին մտահոգ, բայց տեսնում ես, որ այս մարդկանց աչքերում հույս է ծագել։ Մեզ համար սա գլխավորն էր և մեր էներգիայի աղբյուրը՝ այս պահին»,- նշեց նա՝ հավելելով, որ կարելի է չսնվել և լինել ուժեղ, կշարունակեն հացադուլը։
Նա կրկին կոչով դիմեց երիտասարդներին՝ նշելով, որ իրենց հացադուլի խնդիրը կհամարվի կատարած, եթե հավաքվի այն կրիտիկական զանգվածը, որոնք կիսում են մտահոգությունը։
11:41 19/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՓրկությունը համազգային մոբիլիզացիան է, 88-ի զարթոնքը վերապրելն է․ Խաչիկ Գալստյան
16:56 18/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱզատության հրապարակ է այցելել ՀԴԿ նախագահը
12:47 18/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի հիմնախնդրի լուծման փաշինյանական բանաձևը՝ հայ ժողովրդի պատմության վերջին էջը փակվելուն տանող ուղիղ ճանապարհ է. Գալստյան
12:10 18/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանն ասում է՝ ես Արցախը տալիս եմ Ադրբեջանին, մարդ կա՞ , որ դեմ է, մենք ասում ենք՝ այո, դեմ ենք. Սոս Հակոբյան
12:00 18/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՏղե՛րք, որ գնում եք փաբերում խմում եք, վերջում էլ՝ քֆուր եք տալիս, հայրենիքը դրանով չեք փրկի. հացադուլավոր
11:31 18/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍ«Ժողովուրդ, այն, ինչ թանկ է բոլորիս համար՝ վտանգված է». պատերազմի մասնակիցները փորձում են ժողովրդին հանել թմբիրից. Պետականությունը վտանգված է

Мы продолжим голодовку: участники 44-дневно войны вновь обратились к молодежи с призывом 04/19/2022   12:17  |  Лента новостей
Самочувствие хорошее, проблем не наблюдается, настроение отличное, потому что у нас есть вчерашний день как основание для сегодняшнего. Вчера мы фактически смогли привлечь внимание к идее, легшей в основу наших действий. Об этом в беседе с журналистами во вторник заявил один из участников 44-дневной войны в Арцахе Нвер Киракосян, которые вместе со своим другом Артуром Авагяном проводит голодовку на Площади Свободы в Ереване.
“Настал момент для того, чтобы  встать над партийными подходами, позициями, поскольку мы имеем дело с абсолютными ценностями, над которыми нависла угроза. Мы находимся здесь со вчерашнего дня. К нам подходили многие граждане. Хочу сказать, что когда я и Артур пришли сюда, мы с собой захватили лишь рюкзаки, в которых была одежда, вода и флаг Арцаха. Теперь граждане, наши друзья, просто неравнодушные люди подходят и дают нам одежду, приспособления, чтобы отоспаться. Подходили ровесники наших родителей, бабушек и дедушек. В первую очередь их беспокоило наше здоровье, но мы видели в глазах этих людей искру надежды. Это было главное.  Это основной источник нашей энергии на данный момент”, - отметил он, добавив, что можно и без еды оставаться сильным. По его словам, они продолжат голодовку.
Он вновь обратился к молодежи с призывом, отметив, что их голодовка достигнет своей цели, если соберется та критическая масса, которая разделяет обеспокоенность за страну.