Փողոցային պայքարը թափ է հավաքում. 44-օրյա պատերազմի երկու մասնակից անժամկետ հացադուլ են հայտարարում 04/18/2022   00:45  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
44-օրյա պատերազմի մասնակիցներ Նվեր Կիրակոսյանն ու Արթուր Ավագյանը հայտարարում են անժամկետ հացադուլ` Արցախի շուրջ ստեղծված իրավիճակի վրա ուշադրություն սեւեռելու համար:
Ֆեյսբուքյան հայտարարության մեջ ասվում է.
«.չլինելով կուսակցականապես և ֆինանսապես մոտիվացված,
.առանց իշխանական և կարգավիճակային շարժառիթների,
.որպես Անկախության սերնդի ներկայացուցիչներ.
ՀԱՅՏԱՐԱՐՈՒՄ ԵՆՔ անժամկետ ՀԱՑԱԴՈՒԼ և առավոտյան ժամը 09։00֊ից լինելու ենք Ազատության հրապարակում։
Հացադուլի նպատակը մեր սերնդի ներկայացուցիչների ուշադրության սևեռումն է Արցախի շուրջ ստեղծված իրավիճակին և կոնկրետ՝ ԳՈՐԾՆԱԿԱՆ ՔԱՅԼԵՐԻ կատարման ուղղորդումը։
Քայլը ծայրահեղական է, ինքնաբուխ, բայց համարժեք իրավիճակին։
Այն ԿՈՉ Է, ծառայելու օրինակ։
Մեր լավ և ազնիվ ընկերներ, հարազատներ, բարին կամեցողներ կարող եք միանալ մեզ ցանկացած՝ ձեր հնարավորությունների սահմանների կարգավիճակով։
Արցախում ապրում են մեզ պես և մեզնից ուժեղ մարդիկ, ընտանիքներ, երեխաներ՝ ՀԱՅՐԵՆԿԻՑՆԵՐ։ Հիմա ոչինչ չանելը հավասար է ուրացման։
Կամքը ուժ է։ Երիտասարդությունը կարգավիճակ։
Եկե՛ք միավորենք անհրաժեշտը, որովհետև «թշնամին նույն թշնամին է..., մենք էլ՝ նույն մենք»։
«Փաստինֆո»-ն արդեն տեղեկացրել է, որ ապրիլի 17-ին  ՀՀ ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար, «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը փողոցային պայքարի մեկնարկը դրեց` միայնակ գնալով «Ազատության» հրապարակ` հայտարարելով, որ պահն այլեւս կրիտիկական է, ելույթների ու ֆեյսբուքյան ստատուսների ժամանակը չէ: Նա նշել է, որ այլեւս մնալու է հրապարակում` կոչ անելով քաղաքացիներին` միանալ ու միասին քննարկել վիճակը: Կոչին արձագանքել են ինչպես մի շարք քաղաքական ու հասարակական գործիչներ, այնպես էլ` քաղաքացիներ:
Լուսանկարում` հացադուլ հայտարարած Արթուր Ավագյանը:
11:33 01/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետի հրաժարականը պահանջող քաղաքացիներն այսօր՝ 9-րդ օրը, դադարեցնում են հացադուլը
20:02 30/11/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱզատամարտիկ Արշակ Զաքարյանը հացադուլ է հայտարարել
17:33 30/11/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱռողջությունս թույլ չտվեց, որ շարունակեմ հացադուլը. Անահիտ Կիրակոսյանը դադարեցրեց հացադուլը
13:57 29/11/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԲժիշկների կոնսիլիումի եզրակացությունը հաշվի առնելով Կիմ Բալայանը դադարեցրել է հացադուլը
14:14 28/11/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԵթե Նիկոլ Փաշինյանը մնա, մենք պետություն և պետականություն այլևս չենք ունենա. խմբագիր
15:02 27/11/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԽնդրում եմ, աղերսում եմ, դիմում ՌԴ իշխանություններին՝ երեխաներին շուտափույթ ընտանիքներին հասցրեք. Զոհված զինվորի մայր
14:36 27/11/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԻնքնասպանություն պիտի գործեր փաստաթուղթը ստորագրելուց հետո, գոնե հիմա շուտ պետք է հեռանա. Կիմ Բալայան
21:01 25/11/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Միթե՞ մեր երկրում զինվորն արժեք չունի. զոհված զինծառայողի մայրը ևս հացադուլ է անում

Уличная борьба набирает обороты: двое участников 44-дневной войны в Арцахе объявили бессрочную голодовку 04/18/2022   09:41  |  Лента новостей
Участники 44-дневной войны в Арцахе осенью 2020 года Нвер Киракосян и Артур Авагян заявили о начале бессрочной голодовки и присоединению к акции протеста на площади Свободы в Ереване.
“Завтра с 09:00 будем на площади Свободы. Цель голодовки – привлечь внимание представителей нашего поколения к сложившейся вокруг Арцаха ситуации и побудить к конкретным шагам. Это радикальный, спонтанный шаг, но адекватный ситуации», - говорится в заявлении, опубликованном в Facebook.
Он призвал объединиться, потому что враг все тот же враг.
Как сообщило ранее "ФактИнфо", глава парламентской фракции "Честь имею", глава партии "Отечество" Артур Ванецян организовал в воскресенье на площади Свободы в Ереване акцию протеста против действующей власти, заявив, что не собирается уходить домой, пока борьба не увенчается успехом. По его словам, ситуация критическая, и что одними выступлениями, статьями и статусами в Фейсбуке невозможно чего-либо добиться.
Он призвал всех примкнуть к собравшимся на площади Свободы, объединиться, нарастить мощь и бороться за Армению, Арцах и за то, чтобы оставаться армянином.