Ձերբակալվել է ՔՊ խմբակցության պատգամավորի որդին 04/18/2022 13:02 | Քրեական խրոնիկոն
SHAMSHYAN.com-ի տեղեկություններով՝ Հայաստանի քննչական կոմիտեի Վայոց Ձորի մարզային քննչական վարչությունում ՀՀ ՔրՕրի 258 հոդվածի 4-րդ մասի հատկանիշներով հարուցված քրեական գործի շրջանակում ձերբակալվել է Երևանի բնակիչ, 27-ամյա Շանթ Բագրատյանը։
Շամշյանի տեղեկություններով՝ վերջինս կասկածվում է ապրիլի 3-ին Վայոց Ձորի մարզում գազալցակայանի տնօրեն 45-ամյա Վահե Ասատրյանին ծեծի ենթարկելու և մարմնական վնասվածքներ պատճառելու մեջ։
Շ․ Բագրատյանն Ազգային ժողովի «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Սերգեյ Բագրատյանի որդին է։
Նախաքննական մարմինը նրա նկատմամբ կալանքը որպես խափանման միջոց ընտրելու վերաբերյալ միջնորդություն է ներկայացրել դատարան։

Задержан сын депутата парламента Армении от правящей фракции 04/18/2022   13:28  |  Криминальная хроника
27-летний Шант Багратян задержан  в рамках уголовного дела, возбужденного по признакам части 4 статьи 258 УК РА. Об этом в понедельник сообщает сайт SHAMSHYAN.com.
По сведениям Шамшяна, его подозревают в избиении и причинении телесных повреждений 45-летнему мужчине в Вайоцдзорской области Ваге Асатряну.
Сообщается, что Шант Багратян - сын депутата парламента Армении от правящей фракции "Гражданский договор" Сергея Багратяна,