«Զարթնի՛ր, լաո՛». Այս տարի ջահերով երթը կրելու է այս խորագիրը. Մասնակցելով երթին՝ ցույց տանք աշխարհին, որ տեր ենք մեր հայրենիքին.ՀՅԴ ՀԵՄ հայտարարությունը 04/18/2022   12:31  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ապրիլի 23-ին, ժամը 19։15-ին Հանրապետության հրապարակից դեպի Ծիծեռնակաբերդ կմեկնարկի Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակի ոգեկոչմանը նվիրված համահայկական  ջահերով երթը։ Այս մասին հայտարարություն է տարածել ՀՅԴ Հայաստանի երիտասարդական միությունը։
«Ջահերով երթը մեր վերածննդի, մեր արդար պայքարի ու միասնության խորհրդանիշն է։ Այս տարի նրա նշանակությունն էլ ավելի մեծ է։ Հայ ազգը, Հայաստանն ու Արցախը ամենածանր ժամանակներն են ապրում։ Մասնակցելով երթին՝ ցույց տանք աշխարհին, որ տեր ենք մեր երկրին, չենք հանդուրժելու ուրացումն ու դավաճանությունը»,- ասված է հայտարարության մեջ։
Դեպի Ծիծեռնակաբերդ ջահերով երթը կրելու է «Զարթնի՛ր, լաո՛» խորագիրը։
20:24 26/09/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՋահերով լուռ երթի մասնակիցները Եռաբլուրում են
18:59 26/09/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱյս ծնկի եկած վիճակից պետք է դուրս գանք, պետք է կանխենք Հայաստանի թրքացումը. Սաղաթելյան
18:31 26/09/2021  |  ԼՐԱՀՈՍ«Հայերը չեն հանձնվել». Ջահերով երթ՝ դեպի Եռաբլուր
17:53 10/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԵրիտասարդներին բերման ենթարկեցին նախագահի նստավայր պաղպաղակ նետելու համար
14:29 16/11/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՊահանջել Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը. ՀՅԴ Հայաստանի երիտասարդական միության կոչը
19:31 16/09/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԵրեւանում մեկնարկել է Արայիկ Հարությունյանի հրաժարականը պահանջող երթը
13:40 07/09/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՈստիկանությունը, առանց պատշաճ քննություն անցկացնելու, հապշտապ հաղորդագրություն է տարածել. ՀՅԴ ՀԵՄ
16:43 10/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՀՅԴ ՀԵՄ հայտարարությունը ԿԳՄՍՆ հրապարակած Հանրակրթության չափորոշիչների վերաբերյալ

Зартнир, лао! Факельное шествие в Цицернакаберд начнется с Площади Республики 23 апреля 04/18/2022   13:01  |  Лента новостей
Приуроченное ко Дню памяти жертв Геноцида армян всеармянское факельное шествие в мемориальный комплекс Цицернакаберд начнется 23 апреля в 19:15 с Площади Республики. Об этом сообщает молодежный союз АРф “Дашнакцутюн”.
“Факельное шествие – символ нашего возрождения, нашей справедливой борьбы и единства. В этом году его значение еще более велико. Арманская нация, Армения и Арцах переживают самые трудные времена. Приняв участие в шествии, покажем миру, что мы хозяева своей страны, что мы не потерпим отступничества и предательства”, - говорится в заявлении. Факельное шествие в Цицернакаберд пройдет под девизом “Зартнир, лао!”(“Проснись, сын мой!”).
11:02 01/04/2022  |  Лента новостейПредложенная Арменией резолюция “Предупреждение геноцида” принята на сессии Совета ООН по правам человека