Այգեստան փողոցի տներից մեկում հայտնաբերվել է տղամարդու դի՝ դանակի հարվածներով, նրա կողքին՝ խոհանոցային դանակ և նամակ 04/15/2022 13:40 | Քրեական խրոնիկոն
Այսօր, ապրիլի 15-ին, առեղծվածային դեպք է տեղի ունեցել Երևանում։ Այս մասին հայտնում է shamshyan.com-ը։
«Ժամը 09։40-ի սահմաններում ոստիկանության Կենտրոնական բաժին ահազանգ է ստացվել, որ Այգեստան 11 փողոցի տներից մեկում տղամարդու դի կա։
Ինչպես դեպքի վայրից հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, ոստիկաններն ու քննիչները նշված փողոցի տներից մեկի հյուրասենյակում բազմոցի վրա հայտնաբերել են տղամարդու դի։ Այս պահին տեղում աշխատում է քննչական խումբն ու դատական բժիշկը։
Դատաբժիշկը զննելով դին, հայտնել է, որ մարմնի վրա կա դանակից ստացած 3 հարված։ Ոստիկանությունն ու քննչական բաժինը պարզում են մահացածի ինքնությունը։
Դեպքի վայրում դիակի կողքին հայտնաբերվել են խոհանոցային դանակ և նամակ։ Տեղի ունեցածը ինքնասպանություն է, թե սպանություն՝ պարզվում է»։

Мужчина найден мертвым в одном из домов в Ереване: рядом с телом обнаружены нож и записка - shamshyan.com 04/15/2022 13:56 | Криминальная хроника
Тело мужчины обнаружено 15 апреля в одном из домов в Ереване, сообщает сайт shamshyan.com.
Сигнал об обнаружении тела в одном из домов на улице Айгестана №11 поступил в центральный отдел полиции в районе 09:40.
Как сообщает фоторепортер Гагик Шамшян, труп мужчины обнаружили на диване в гостиной в указанном доме. В эти минуты на месте работает следственная группа и судмедэксперт.
Осмотрев тело мужчины, судмедэксперт сообщил, что на теле обнаружены три ножевых ранения. Полицейские и следственный отдел выясняют личность умершего.
На месте происшествия рядом с телом обнаружены кухонный нож и письмо. Правоохранители выясняют, является ли случившееся самоубийством или убийством, пишет сайт.