2 զոհ, 2 վիրավոր. խոշոր վթար Մարտունի-Վարդենիս ճանապարհին 04/13/2022 10:59 | Քրեական խրոնիկոն
Ապրիլի 11-ին, ժամը 19.50-ի սահմաններում, Մարտունի-Վարդենիս ճանապարհի 31-րդ կմ-ին տեղի է ունեցել ողբերգական ելքով ավտովթար։ Այս մասին հայտնում է ՀՀ ոստիկանությունը։
Հաղորդագրության մեջ նշվում էր, որ «Օպել Զաֆիրա» մակնիշի ավտոմեքենան բախվել է կայանված «Զիլ-131» ավտոմեքենայի, որն էլ առաջ ընթանալով՝ բախվել է կայանված «Ֆոլքսվագեն Պասատ» մակնիշի ավտոմեքենային։
Արդյունքում «Օպել Զաֆիրայի» 23-ամյա վարորդը և երեք ուղևորները մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են հիվանդանոց, որտեղ 18-ամյա ուղևոր Ռաֆայել Գևորգյանը մահացել է:
Այս ոստիկանությունը տարածած հաղորդագրությամբ տեղեկացնում է, որ հիվանդանոցում «Օպել Զաֆիրայի» 23-ամյա վարորդ Մայիս Պողոսյանը, գիտակցության չգալով, նույնպես մահացել է:

Два человека погибли и еще двое пострадали в ДТП на трассе Мартуни-Варденис 04/13/2022   11:46  |  Чрезвычайное просшествие
Трагическое ДТП произошло 11 апреля вечером на трассе Мартуни-Варденис в Гегаркуникской области Армении.
Как сообщает пресс-служба полиции Армении, автомобиль марки “Опель Зафира” протаранил припаркованный грузовик “ЗИЛ-131”, который, тронувшись с места, врезался в “Фольксваген Пассат”.
В результате аварии 23-летний водитель “Опеля” и трое пассажиров с травмами были доставлены в больницу, где 18-летний пассажир Рафаэль Геворкян скончался.
Также сообщается, что 23-летний водитель “Опеля” Маис Погосян тоже скончался в больнице, не приходя в сознание. Ведется следствие.
11:59 06/04/2022  |  Чрезвычайное просшествиеВодитель "Мерседеса" погиб в ДТП на трассе Мартуни-Варденис в Армении