Միջազգային հանրությունը մեզ հստակ ասում է՝ իջեցրեք Արցախի կարգավիճակի համար ձեր սահմանած նշաձողը և մեծ կոնսոլիդացիա կապահովեք Հայաստանի և Արցախի շուրջ․ Նիկոլ Փաշինյան 04/13/2022   11:20  |  ԼՐԱՀՈՍ
Միջազգային հանրությունն այսօր Հայաստանին հստակ ասում է՝ լինել աշխարհի միակ երկիրը, որը երկկողմ մակարդակով չի ճանաչում Թուրքիայի դաշնակից Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականությունը, մեծ վտանգ է ոչ միայն Արցախի, այլև Հայաստանի համար: Ազգային ժողովում իր ելույթում հայտարարեց Նիկոլ Փաշինյանը:
Նրա խոսքով՝ այսօր միջազգային հանրությունը Հայաստանին ասում է՝ մի փոքր իջեցրեք Լեռնային Ղարաբաղի կարգավիճակի հարցում ձեր նշաձողը և միջազգային մեծ կոնսոլիդացիա կապահովեք Հայաստանի և Արցախի շուրջ.
«Հակառակ դեպքում, ասում է, խնդրում ենք մեզ վրա հույս չդնել, ոչ թե այն պատճառով, որ մենք չենք ուզում ձեզ օգնել, այլ այն պատճառով, որ մենք չենք կարող ձեզ օգնել»,-ասաց Փաշինյանը:

Международное сообщество призывает Армению снизить планку в вопросе статуса Нагорного Карабаха – Никол Пашинян 04/13/2022   11:54  |  Лента новостей
Международное сообщество четко говорит Армении, что быть единственной страной в мире, которая не признает территориальную целостность союзника Турции - Азербайджана, является большой угрозой не только для Арцаха, но и для Армении. Об этом заявил премьер-министр Армении Никол Пашинян, выступая в среду в парламенте РА.
По его словам,  сегодня международное сообщество призывает Армению немного снизить установленную нами планку в вопросе статуса Нагорного Карабаха, и международное сообщество обеспечит большую консолидацию вокруг Армении и Арцаха.
“В противном случае, международное сообщество говорит: "просим не возлагать на нас надежды, не по той причине, что мы не хотим помочь вам, а потому, что мы не можем вам помочь", - сказал Пашинян.