Մեծ է վտանգը, որ հայ-թուրքական հարաբերությունների գործընթացը կարող է լճանալ, չպետք է թույլ տանք. Փաշինյան (տեսանյութ) 04/13/2022 12:49 | ԼՐԱՀՈՍ
Թուրքիայի հետ հարաբերությունների գործընթացը կարող է արագ արդյունքներ չունենա, բայց այդ դեպքում մեծ է վտանգը, որ այն կլճանա, ինչը չպետք է թույլ տանք։ ԱԺ-ում այս մասին հայտարարել է Նիկոլ Փաշինյանը՝ նշելով, որ այդ մասին խոսել են նաեւ միջազգային գործընկերների հետ։
«Հատուկ ներկայացուցիչները պայմանավորվել են, որ գործընթացը պետք է տեղի ունենա առանց նախապայմանների ու այդպես էլ ընկալում ենք, եւ պրոցեսը շարունակում ենք այդ տրամաբանությամբ։ Միջազգային մեր գործընկերների հետ քննարկումներում ասում ենք, որ տպավորություն ունենք, որ գործընթացը կարող է արագ արդյունքներ չունենալ, բայց եթե արագ արդյունքներ չունենանք շատ մեծ է հավանականությունը, որ կլճանա եւ մեր կողմից պետք է ամեն ինչ անենք, որ դա տեղի չունենա ու փոքր քայլերով առաջ շարժվենք»,- ԱԺ-ում հայտարարել է Նիկոլ Փաշինյանը։

Премьер Армении: процесс нормализации отношений с Турцией может застопориться, нельзя этого допускать 04/13/2022   13:15  |  Лента новостей
Процесс нормализации отношений с Турцией  может не возыметь быстрых результатов, но в таком случае велик риск, что он может застопориться, чего нам не следует допускать. Об этом сегодня в парламенте заявил Никол Пашинян, отметив, что речь об этом зашла и с международными партнерами.
“Спецпредставители условились, что процесс должен проходить без предусловий, он так и воспринимается. Процесс продолжается в рамках этой логики. В ходе переговоров с нашими международными партнерами мы говорим, что у нас складывается впечатление, что процесс может не возыметь быстрых результатов, но в случае отсутствия быстрых результатов велик риск, что он может застопориться. Мы с нашей стороны должны сделать все, чтобы этого не произошло и идти вперед маленькими шагами”, - заявил Пашинян.