Ինչու՞ մանդատները վայր չեք դնում, ի՞նչ եք անում այստեղ, ինչի՞ եք աշխատավարձ ստանում, գտե՛ք ձեզ.Ալեն Սիմոնյանը ընդդիմությանը մեղադրեց Ադրբեջանի հետ զուգորդված աշխատանք տանելու մեջ 04/12/2022 11:22 | ԼՐԱՀՈՍ
ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանն ընդդիմությանը մեղադրեց խորհրդարանական ընդդիմությանը չաշխատելու և աշխատավարձ ստանալու համար.
«Ուզում եմ հարց ուղղել ընդդիմության ներկայացուցիչներին ու նաև այն մարդկանց, որոնք ձայն են տվել Ռոբերտ Քոչարյանին, Սերժ Սարգսյանին և գործուղել այս մարդկանց այստեղ:
Ես ուզում եմ հասկանալ՝ լավ, բա այս մարդիկ ե՞րբ են աշխատելու, ե՞րբ են իրենց ստացած աշխատավարձն արդարացնելու, ե՞րբ են այս մարդիկ պետության կողմից իրենց վրա ծախսված գումարն արդարացնելու: Մատների վրա հաշված օրենսդրական նախաձեռնություններ են հեղինակել, որոնք միտված են Ռոբերտ Քոչարյանի դատավարության վրա ազդեցություն ունենալուն: Միջազգային գործընկերների հետ հանդիպումներ ընդհանրապես չկան, ամենահայտնի հանդիպումը Ադրբեջանի և Թուրքիայի հետ Հայաստանի ժողովրդավարության վերաբերյալ զեկույցին դեմ քվեարկելն էր»,-ասաց Սիմոնյանը:
ԱԺ նախագահը ընդդիմությանը մեղարդեց նաև Ադրբեջանի հետ զուգորդված աշխատանք տանելու մեջ.
«Հայտարարություն-սադրանք սահմանին, Նիկոլ Փաշինյան-Պուտին հանդիպում-միտինգ։ Սրանք զուգադիպություն չեն, սրա պատասխանը պետք է տաք»,-ասաց նա:
Ալեն Սիմոնյանը հորդորեց ընդդիմությանը վայր դնել մանդատները.
«Ինչու՞ մանդատները վայր չեք դնում: Դրե՛ք մանդատները, եթե այստեղ գործունեությունը չեք ծավալում, ի՞նչ եք անում այստեղ, ինչի՞ եք աշխատավարձ ստանում, ինչո՞ւ են ձեր սպասարկման համար գումարներ դուրս գրվում, որ ձեր կայքերի համար նյութե՞ր ապահովեք, գտեք ձեզ»,-ասաց նա:

Что вам надо тут? Ален Симонян обвинил оппозицию в синхронной работе с Азербайджаном и призвал сложить мандаты 04/12/2022   11:47  |  Лента новостей
Спикер парламента Армении Ален Симонян обвинил оппозицию в саботаже.
“Хочу задать вопрос представителям оппозиции, а также тем, кто отдал свой голос Роберту Кочаряну, Сержу Саргсяну и командировал этих людей сюда. Я хочу понять, когда эти люди начнут работать, когда начнут оправдывать свой заработок и средства, потраченные на них государством? Ими была инициирована лишь горстка законодательных инициатив, нацеленная на то, чтобы повлиять на судебный процесс Роберта Кочаряна. Их вообще нет на встречах с международными партнерами. Самая известная из них – это голосование наряду с Азербайджаном и Турцией против доклада о демократии Армении”, - сказал Симонян.
Спикер НС обвинил оппозицию в синхронной работе с  Азербайджаном.
“Заявление - провокация на границе, встреча Пашинян-Путин - митинг. Это не Это не совпадения, вы должны ответить за это", - заявил Ален Симонян.
Спикер НС призвал оппозицию сложить мандаты.
“Почему вы не отказываетесь от мандатов? Сложите мандаты! Если вы здесь никакую деятельность не разворачиваете. Что вам надо тут?За что вам зарплату платят? Зачем вам выписывают деньги за обслуживание? Дабы снабжали материалами свои сайты?Определитесь, наконец!”-  сказал Симонян.