Հերոսներ ծնած ու դաստիարակած մայրեր, դուք լավագույնին եք արժանի. Արայիկ Հարությունյան 04/07/2022 10:43 | ԼՐԱՀՈՍ
Հերոսներ ծնած ու դաստիարակած մայրեր, Հայրենիքի համար կյանքը զոհաբերած նվիրյալների կանայք, քույրեր, դուստրեր և սիրած աղջիկներ, ռազմի դաշտում, թե խաղաղ կյանքում հայ տղամարդկանց թև ու թիկունք դարձած, հավատարիմ ընկեր ու հուսալի հենարան համարվող կանայք, դուք լավագույնին եք արժանի։ Այս մասին նշված է Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանի տարածած շնորհավորական ուղերձում։
«Սիրելի՛ կանայք
Այսօր` ապրիլի 7-ը, մեր օրացույցում առանձնանում է որպես Մայրության և գեղեցկության տոն, ինչի առթիվ ուզում եմ բարեմաղթանքի և երախտագիտության ամենաջերմ խոսքերը հղել ձեզ, Արցախում, Մայր Հայաստանում և Սփյուռքում ապրող մեր հերո'ս հայուհիներ։
Հերոսներ ծնած ու դաստիարակած մայրեր, Հայրենիքի համար կյանքը զոհաբերած նվիրյալների կանայք, քույրեր, դուստրեր և սիրած աղջիկներ, ռազմի դաշտում, թե խաղաղ կյանքում հայ տղամարդկանց թև ու թիկունք դարձած, հավատարիմ ընկեր ու հուսալի հենարան համարվող կանայք, դուք լավագույնին եք արժանի։
Թույլ տվեք գլուխ խոնարհել յուրաքանչյուրիդ առջև` որպես գնահատանք ձեր վեհանձնության, Հայրենիքին ու ընտանիքին անմնացորդ նվիրվածության։ Բարեմաղթանքս է, որ լինեք առողջ և շրջապատված սիրով ու ջերմությամբ՝ ձեր մեծ հոգու և վաստակի չափով:
Թող խաղաղությունն ու երջանկությունը թագավորեն բոլորիդ օջախներում և մեր նվիրական Հայրենիքում»,- նշված է Արայիկ Հարությունյանի ուղերձում։

Матери, родившие и воспитавшие героев, Вы достойны наилучшего: президент Арцаха поздравил соотечественниц с 7 апреля 04/07/2022   10:53  |  Лента новостей
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян направил поздравительное послание по случаю Праздника материнства и красоты. В послании говорится:
7 апреля в нашем календаре отмечен как Праздник материнства и красоты, в связи с чем хочу пожелать всего самого наилучшего и высказать благодарность вам - наши героические армянки, живущие в Арцахе, Армении и Диаспоре.
Вы достойны наилучшего: матери, родившие и воспитавшие героев, жены, сестры, дочери, любимые девушки преданных сынов Родины, отдавших за нее свою жизнь, женщины, ставшие опорой армянских мужчин на поле боя и в мирной жизни, их верные друзья и надежные соратницы.
Позвольте поклониться каждой из вас в знак признательности за ваше благородство, самоотверженную преданность Родине и семье. Желаю вам быть здоровыми, окруженными любовью и теплотой.
Пусть мир и счастье царят в ваших домах, на нашей заветной Родине".
11:42 07/04/2018  |  Лента новостейСпикер НС Армении – матерям: от вас исходят любовь и преданность родине, никогда не исчерпывающиеся, как и ваши материнские чувства
09:47 07/04/2018  |  Лента новостейПрезидент Армении поздравил соотечественниц с Днем материнства и красоты