Հայկական կողմը Ադրբեջանի ԶՈՒ ուղղությամբ կրակ չի բացել. ՀՀ ՊՆ-ն հերքում է ադրբեջանական հերթական կեղծիքը 04/07/2022 11:07 | ԼՐԱՀՈՍ
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունը, թե ապրիլի 6-ի երեկոյան ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները գնդակոծել են Հայաստանի Հանրապետության հյուսիս-արևելյան սահմանագոտում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերը՝ չի համապատասխանում իրականությանը։
Հայկական կողմը Ադրբեջանի ԶՈՒ ուղղությամբ կրակ չի բացել, իրադրությունը հայ-ադրբեջանական սահմանին հարաբերականորեն կայուն է և գտնվում է ՀՀ զինված ուժերի լիարժեք վերահսկողության ներքո։

ВС Армении не открывали огня по азербайджанским позииям: Ереван опроверг очередную дезинформацию Баку 04/07/2022   11:41  |  Лента новостей
Распространенное министерством обороны Азербайджана сообщение о том, что вечером 6 апреля подразделения ВС Армении обстреляли азербайджанские позиции, расположенные на северо-восточном участке границы Армении, не соответствует действительности. Об этом  говорится в сообщении министерства обороны Армении.
"Армянская сторона не открывала огня по позициям ВС Азербайджана. Ситуация на армяно-азербайджанской границе относительно стабильная и находится под полным контролем ВС Армении", - отмечается в сообщении.