Առաջիկայում Վիեննայից կարևոր հայտարարություն է սպասվում 04/05/2022 17:12 | ԼՐԱՀՈՍ
Առաջիկայում Վիեննայից կարևոր հայտարարություն է սպասվում: Այսօր Երևանում կայացած ասուլիսի ժամանակ նման հայտարարությամբ է հանդես եկել ՀՀ–ում Լեհաստանի դեսպան Պավել Չեպլակը՝ խոսելով վաղը կայանալիք Փաշինյան-Ալիև հանդիպման մասին:
Դեսպանը միևնույն ժամանակ այլ մանրամասներ չի հայտնել՝ նշելով, որ դրա մասին կբարձրաձայնի ԵԱՀԿ մամուլի քարտուղարը.
«Պայմանավորվածության համաձայն` Վիեննայում գործող ԵԱՀԿ մամուլի խոսնակն առաջինն է հայտարարություն տալու: Հուսով ենք, որ այդ հայտարարությունը միայն դրական կլինի»,– ասել է Չեպլակը։

Важное заявление ожидается из Вены в ближайшие время 04/05/2022   17:46  |  Лента новостей
Важное заявление ожидается из Вены в ближайшее время, заявил посол Польши в Армении Павел Чеплак в ходе сегодняшней пресс-конференции в Ереване, говоря о предстоящей завтра встрече Пашиняна и Алиева.
При этом посол воздержался от разглашения иных подробностей, отметив, что с соответствующим заявлением выступит официальный представитель ОБСЕ.
“Согласно договоренности, первым с заявлением выступит официальный представитель ОБСЕ в Вене. Мы надеемся, что это заявление будет только положительным”,- сказал Чеплак.