ՍՈՒ-երը Հայաստան ներկրվելու օրվանից Հայաստանի սահմանները ոչ մի անգամ չեն լքել. Նիկոլ Փաշինյանը հերքում է Ադրբեջանի տարածած հերթական ապատեղեկատվությունը 03/31/2022   11:45  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նիկոլ Փաշինյանը հերքում է Ադրբեջանի տարածած հերթական ապատեղեկատվությունը, թե թե Հայաստանը չորս ՍՈՒ-30 ՍՄ ինքնաթիռները տրամադրել է Ռուսաստանին՝ Ուկրաինայում օգտագործելու համար:
Ըստ նրա՝ սա «աղաղակող ապատեղեկատվություն է».
«ՍՈՒ-երը Հայաստան ներկրվելու օրվանից Հայաստանի սահմանները ոչ մի անգամ չեն լքել: Նույնկերպ Ադրբեջանն իբրև ճշմարտություն է հրամցվում այն կեղծ լուրը, թե Հայաստանի տարածքով վարձկան ահաբեկիչներ են տեղափոխվում Ուկրաինա: Ցանկացած քիչ, թե շատ տեղյակ մարդ գիտի, որ Հայաստանը, որը պատերազմում ինքն է տուժել իր դեմ վարձկան ահաբեկիչների ներգրավումից, երբեք չի կարող նպաստել այլ վայրերում նրանց ներգրավմանը: Սա կատարելապես անհեթեթ տեղեկատվություն է»,-Կառավարության այսօրվա նիստին հայտարարեց Նիկոլ Փաշինյանը:
20:00 31/07/2021  |  Միջազգային լրահոսՌուսաստանում Սու-35Ս ինքնաթիռ է կործանվել
17:56 05/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՍՈՒ 30 գերժամանակակից զենք առնելով՝ մենք հրահրել ենք պատերազմը. Փաշինյան
18:34 24/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱյն ինչ ասել եմ Օհանավան գյուղում և այն ինչ նախկինում հայտարարել եմ, մեկը մյուսին չեն հակասում. Փաշինյանը պարզաբանում է ՍՈՒ-երի վերաբերյալ իր հայտարարությունը
19:20 26/11/2020  |  ԼՐԱՀՈՍ«Սու-30 ՍՄ» կործանիչ ինքնաթիռների ոդիսականը
22:39 25/10/2019  |  Միջազգային լրահոսԹուրքիան պայմանավորվել է Ռուսաստանի հետ Սու -35-երի մատակարարումների վերաբերյալ

Пашинян назвал вопиющей дезинформацией сообщения о передаче России Су-30 для использования на Украине 03/31/2022   12:30  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян опроверг тиражируемую Азербайджаном очередную дезинформацию.
"Сейчас в западном мире активно распространяется ложная информация азербайджанских источников о том, что Армения передала свои самолеты Су-30 СМ для использования на Украине. Это вопиющая дезинформация, наши Су с момента их прилета в Армению никогда не покидали страну", - сказал Пашинян.
Он отметил, что аналогичным образом за правду пытаются выдать ложную информацию о том, что с территории Армении якобы в Украину перебрасываются наемники-террористы.
"Любой, хоть мало-мальски информированный человек, знает, что Армения, которая 2 года назад сама пострадала от вовлечения этих наемников-террористов в войну против нее, никогда не может способствовать их вовлечению в других местах. Это полная чушь”, - заявил Пашинян.
10:01 31/03/2022  |  Международные новостиЗеленский сообщил об отзыве послов Украины в Грузии и Марокко
17:09 30/03/2022  |  Международные новостиВ Кремле прокомментировали итоги переговоров РФ и Украины в Стамбуле
14:42 30/03/2022  |  Лента новостейВласти Беларуси запретили вывоз из страны риса, макарон и муки
13:13 30/03/2022  |  Международные новостиГермания не будет платить за газ в рублях: власти ФРГ запустили в действие чрезвычайный план
11:22 30/03/2022  |  Международные новостиСпикер Госдумы РФ предложил перейти на расчеты в рублях за экспорт зерна и нефти
10:33 30/03/2022  |  Информационная платформаЗапрет на полеты в аэропорты юга и центра России продлили до 7 апреля
09:37 30/03/2022  |  Международные новостиНикаких компромиссов по суверенитету и территориальной целостности Украины быть не может - Зеленский
18:07 29/03/2022  |  Международные новостиПредложения Украины подразумевают, что Россия не против ее вступления в ЕС - Мединский
16:27 29/03/2022  |  Лента новостейРоссия делает два шага навстречу Украине для деэскалации - Мединский
11:24 29/03/2022  |  Международные новостиВ Стамбуле стартовали переговоры делегаций России и Украины